ОСТАННІ НОВИНИ

Відомого галицького мецената Івана Гречка відзначили почесним знаком

Омелян Шевчук

|

У Колегіумі УКУ відбулося святкування 90-ліття відомого галицького колекціонера, мецената Івана Гречка. Ювіляра відзначили «Почесним знаком святого Юрія». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.

 

Розпочався захід із Подячного молебню, який очолив ректор УКУ, о. Богдан Прах. Опісля ювіляр отримав почесну відзнаку від міста.

Як відомо Іван Гречко народився 19 січня 1929 р. у с. Рафайлова Станіславівського воєводства (тепер село Бистриця Надвірнянського району Івано-Франківської області). Навчався у школі м. Надвірна. Родина Івана була пов’язана з українським націоналістичним підпіллям — батько та брат загинули в УПА, а маму і сестру в 1946 р. заарештували та етапували на Сибір.

Після їх арешту хлопець змінив свої біографічні відомості та втік до Львова, де продовжив навчання у Політехнічному та Лісотехнічному інститутах. Упродовж 1950−1980-х рр. збирав найбільшу колекцію гуцульських та покутських ікон на склі. З кін. 1980-х рр. брав активну участь у діяльності низки громадських організацій. 2013 р. передав свою колекцію Українському католицькому університету. Мешкає у Львові.

Фото: ЗІК

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...