ОСТАННІ НОВИНИ

Гройсман обіцяє, що з 1 січня аналізи та УЗД будуть безкоштовними

Дарина Смеречанська

|

З 1 січня 2019 року аналізи і дослідження, на які пацієнтів направлятимуть сімейні лікарі, будуть безкоштовними. Про це прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив під час засідання уряду, передає УНІАН.

 

“Ні для кого не секрет, що медицина знаходиться сьогодні в дуже важкому стані. Але ми не опустили руки і почали системно змінювати умови, за яких люди почали отримувати нові можливості в системі охорони здоров’я”, – зазначив Гройсман.

За його словами, у проекті держбюджету на 2019 рік передбачені кошти на те, щоб зробити медичні аналізи в лікарнях безкоштовними.

“Система вже почала змінюватись. Всім відома ситуація, коли людина приходить до лікарні, і їй треба заплатити за деякі медичні аналізи чи дослідження, наприклад, УЗД. Ми вже заклали кошти на наступний рік, і, коли парламент ухвалить рішення, то з 1 січня всі такі дослідження будуть безкоштовними. Єдина умова, що на це дослідження людину має направити сімейний лікар”, – наголосив прем’єр.

Він додав, що ще одним нововведенням з наступного року стане реформування системи екстреної медицини.

“Ми закладаємо мільярд і будемо фінансувати це спільно з місцевими бюджетами, які в наступному році матимуть плюс 41 млрд грн. Новий транспорт, нова система фінансування та нова заробітна плата покладуть початок зміцненню системи екстреної медицини в Україні”, – підкреслив Гройсман.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...