ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські поліцейські спіймали шахрая-хакера, який взламував акаунти у соцмережах

Олена Карп'юк

|

Мешканець Львівщини, пропонуючи на власноруч створеному сайті хакерські послуги, взламував своїм клієнтам акаунти у соцемережах, а за повернення доступу вимагав гроші. Також зловмисник поширив вірусну програму, завдяки якій міг легко переглядати телефонну книжку, фотографії, записи вхідних та вихідних викликів жертви. Про це Львівському порталу повідомили у відділі комунікацій Головного управління Національної поліції у Львівській області.

 

Мешканець Львівської області, володіючи необхідними навичками у сфері програмування, створив хакерський сайт, на якому пропонував свої послуги щодо зламу облікових записів, електронних скриньок тощо. Усі листування між ним та клієнтами відбувалося за допомогою закритої спільноти, яку адміністрував зловмисник. Під час спілкування з клієнтами він також надсилав їм посилання на нібито форму зворотнього зв’язку. Натомість користувачі потрапляли на фішингову сторінку, за допомогою якої відбувалася компрометація логінів та паролів користувачів соціальної мережі.

Надалі зловмисник перевіряв отримані дані авторизації зі всіх соціальних мережах та популярних веб-ресурсів. Отримавши доступ до облікових записів,  він змінював пароль, відтак власники більше не могли зайти на власний акант. За повернення доступу хакер вимагав гроші.

Крім цього, у цій же спільноті під виглядом додатку для злому соціальних мереж зловмисник розмістив для вільного завантаження шкідливе програмне забезпечення. Воно призначалося для несанкціонованого втручання в роботу мобільних телефонів з операційною системою «Android», внаслідок чого хакер мав змогу переглядати телефонну книжку, фотографії та записи вхідних та вихідних викликів жертви.

За адресою фактичного місця проживання зловмисника поліцейські провели санкціонований обшук. За результатами було вилучено комп’ютерну техніку, яку він використовував для зайняття протиправною діяльність, а також мобільний телефон та додаткові носії інформації.

Наразі чоловіку вже оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 361 КК України та одному факту за ч.1 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...