ОСТАННІ НОВИНИ

У Польщі стартував проект з безкоштовного працевлаштування українців

Юлія Шпак

|

Польсько-українська господарча палата разом із Всеукраїнською асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування започаткували проект «Партнерство та працевлаштування». Проект має, з одного боку, привести до подолання шахрайства при працевлаштуванні українців у Польщі, а з іншого – організувати нормальне функціонування ринку міжнародного працевлаштування українців. Про це Укрінформу повідомили у Всеукраїнській асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

 

«Одним із факторів подолання шахрайства буде безкоштовне працевлаштування. Українці не повинні платити гроші за своє працевлаштування за кордоном, а компанії-посередники отримуватимуть дохід не від фізосіб, а від роботодавців, які шукають для себе персонал. Таким чином, безкоштовне працевлаштування завдасть удару по шахрайських схемах і недобросовісних компаніях, які тепер не зможуть дурити голови українцям і брати гроші за нібито пошук роботи, а насправді невідомо за що», – зазначили в асоціації.

Президент асоціації Василь Воскобойник зазначив, що, на його погляд, в Україні недостатньо робиться для того, щоб захистити українських заробітчан та організувати нормальне функціонування ринку міжнародного працевлаштування.

«Українцям необхідно знати, що шукати роботу в Польщі потрібно тільки через ліцензовані компанії, які несуть відповідальність за те, куди вони відправляють людей. Крім того, працевлаштовуватися краще на великих підприємствах, де виплата зарплати йде на банківську карту, дотримуються всі передбачені польським законодавством норми охорони праці і є соціальне страхування», – підкреслив Воскобойник.

Наголошується, що Польща дуже зацікавлена в українських заробітчанах, оскільки польський ринок праці сьогодні знаходиться у поганій демографічній ситуації.

«Безумовно, польський ринок праці сьогодні знаходиться у поганій демографічній ситуації. Іде процес старіння польського суспільства і він буде тільки набирати обертів. І потрібно розуміти, що найактивніші дії щодо покращення демографічної ситуації дадуть ефект тільки за 20 років. Тому у підприємців є великі проблеми з пошуком робітників… польський ринок праці сьогодні не може обійтися без працівників з України», – заявив, зокрема, у ході Форуму провідний експерт польської асоціації роботодавців «Левіафан» Яцек Мечина.

Згідно з опитуваннями, 45% українців розглядають можливість виїхати з країни, при цьому найчастіше керуються бажанням більше заробляти. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, оприлюднені у січні 2018 року. Експерти дійшли висновку, що український ринок праці за кілька років чекає провал. Згідно з опитуванням, більшість працівників не помічають за останні три роки турботи з боку роботодавця. Наприклад, за цей період істотно підвищена або проіндексована зарплата тільки у малої частки працівників.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...