ОСТАННІ НОВИНИ

Мешканцям старовинних будинків Львова нагадують про можливість податися на бюджетний проект з реставрації

Юлія Шпак

|

ЛКП «Архітектурно-археологічна служба» продовжує програму співфінансування реставрації історичних дверей і брам, започаткованої в рамках українсько-німецького проекту Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ), який діяв у Львові з 2009 до 2017 року. Цьогоріч мають намір відреставрувати 50 об’єктів. Станом на сьогодні від мешканців подано 29 заявок. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

 

«Перша програма співфінансування, яку ми проводитимемо цього року – це співфінансування реставрації вхідних дверей і брам. Це можуть бути і металеві і дерев’яні брами та двері. Ареал, в якому будемо діяти, – це історичний частина міста. Однак, на відміну від програми з німецьким товариством, площа нашого ареалу трохи розширилася.

Цього року ми вирішили набрати лише 50 заявок, щоб встигнути до кінця року їх реалізувати. Станом на сьогодні маємо 29 заявок. Обмежень в термін, доки мешканці можуть звертатися, немає. Тому ми відкриті до набору заявок, але тільки 50. Ми записуємо усіх, хто знаходиться в історичному ареалі. Потім проводиться попередній опис брами і визначення попередньої вартості робіт. Тоді повідомляємо мешканців про орієнтовну вартість і вони остаточно вирішують чи готові приймати участь у програмі. 70% вартості оплачуємо ми, тобто з міського бюджету, а 30% мають оплатити мешканці. Таку частку вартості мешканці оплачували і при проекті GIZ. Якщо мешканці погоджуються на співфінасування, ми запрошуємо мінімум двох майстрів, які розробляють кошторис і тоді вибираємо економічну вигіднішу пропозицію. До реставрації залучатимемо тих майстрів, які пройшли навчання в рамках програми GIZ. В залежності від розміру брами, якщо вона велика і дуже понищена, реставрація може тривати до 3 місяців. Якщо це вузькі двері, такі як у більшості будинків на пл. Ринок, то їх реставрація займає до 1,5 місяця.

Отож, після того як буде погоджено усі юридичні моменти щодо укладання договорів, ми готові приступати до реставрації перших об’єктів. Сподіваюся, що це відбудеться вже в найближчі тижні. До прикладу, мешканці будинку на вул. Кониського, 5 вже готові до співфінансування, готові підписувати договір. Вартість робіт, яку на початку оцінили, була 50 тис. грн. Натомість столяр, який буде виконувати роботи, оцінив їх у 38,5 тис. грн. Відповідно, з них 70% фінансує наше ЛКП, а 30% оплачують мешканці», – розповіла Тетяна Балукова, директор ЛКП «Архітектурно-археологічна служба».

За її словами, щоб подати заявку на участь в програмі співфінансування реставрації вхідних дверей і брам, мешканці можуть звертатися в управління охорони історичного середовища, вул. Валова, 20, каб. 12 ЛКП «Архітектурно-археологічна служба», або за тел. 297-51-32.

Нагадаємо, у Львові протягом 2009-2017 р. діяв проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» (GIZ). У рамках цього проекту у співфінансуванні німецького товариства та мешканців було відреставровано 148 історичних брам. 70% вартості робіт фінансувало німецьке товариство, а 30% мешканці.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 26.01.2018 р. № 78 «Про продовження реалізації програм проекту «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова», управління охорони історичного середовища визначено координатором, а ЛКП «Археологічно-архітектурна служба м. Львова» – замовником реалізації програм, започаткованих проектом «Муніципальний розвиток і оновлення старої частини міста Львова», а саме:

– програми співфінансування ремонтно-реставраційних робіт вікон і брам на об’єктах культурної спадщини;

– програми співфінансування ремонтно-реставраційних робіт балконів на об’єктах культурної спадщини;

– програми проведення практичних семінарів з підвищення кваліфікації майстрів-реставраторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *