ОСТАННІ НОВИНИ

Міські управлінці Львова перекинули п’яних водіїв на відповідальність області

Єва Корнійчук

|

Львівські міські лікарні, зокрема лікарня швидкої медичної допомоги та 8-ма лікарня, до яких працівники поліції доправляють водіїв на виявлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, не мають можливостей і юридичних підстав для такої практики, оскільки вона не входить в компетенцію міських лікувальних установ.  Про це розповів начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб, інформує прес-служба ЛМР.

 

За його словами, надати заключний висновок про стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу, наші міські стаціонари, зокрема, лікарня швидкої допомоги і 8-ма лікарня – не можуть, оскільки не мають правових підстав це робити.

«Акт обстеження повинен підписати виключно лікар-нарколог, а у штатному розписі цих лікарень немає посади лікаря-нарколога, як і немає наркологічних кабінетів у їх структурі, бо на цей вид медичної практики вони не мають ліцензії. Наш лікар може просто констатувати те, що він виявив, проте без підпису нарколога  акт медичного обстеження у суді не має жодної доказової бази», – каже В. Зуб.

Він наголосив, що міські установи надають первинну і вторинну медичну допомогу, а третинну допомогу, до якої, власне, і належить «наркологія», надають виключно обласні медичні установи.

«Це чітко визначено розподілом повноважень – функціонування спеціалізованих медичних наркологічних закладів, зокрема, кабінетів з метою виявлення у водіїв стану сп’яніння, належить до компетенції обласної влади, це їх пряме підпорядкування і фінансування. Тому обласній владі потрібно забезпечити цю роботу там, де є лікарі-наркологи, і все необхідне для цього обладнання», – наголосив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Водночас, з його слів, сьогодні немає жодного офіційно оприлюдненого документу, який би підтверджував офіційне закриття спеціалізованого кабінету медичного огляду на вул. Науковій, 49, який є структурним підрозділом спеціалізованого ОКЗ ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень».

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...