ОСТАННІ НОВИНИ

Журналісти оприлюднили мільйонні розкрадання чиновниками Львівської міської ради на вивезенні та захоронені сміття

Лаврентій Дубич

|

Під час розслідування кримінального провадження за фактом обвалу на Грибовицькому сміттєзвалищі почали випливати цікаві подробиці, з яких стало зрозуміло, чому саме у Львові 10 років ніхто навіть не брався за будівництво сміттєпереробного заводу. Про це йдеться у розслідуванні журналістів газети «Ратуша».

 

Видання повідомляє, що правоохоронці задокументували використання у фінансових оборудках реквізитів низки суб’єктів господарської діяльності, які мають ознаки фіктивності або використовуються для прикриття незаконної діяльності (так званих «конвертаційних центрів»), зареєстрованих у м. Дніпрі та м. Києві, зокрема: ТОВ «Екопоінт-Дніпро» (м. Дніпро), ТОВ «Грінко-Дніпро» (м. Дніпро), ТОВ «Аралія Груп» (м. Київ), ТОВ «Гарант-комфорт» (м. Київ), ТОВ «Магнер рісайклінг» (м. Київ), ТОВ «Інноваційна фінансова група» (м. Миколаїв, фактично — м. Дніпро), ТОВ «Теремор» (м. Київ).

«У рамках досудового розслідування також Західний офіс Держаудитслужби провів ревізію фінансово-господарської діяльності ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс»… Згідно з актом від 4 вересня, перевірка виявила фінансових порушень на загальну суму 47 млн 887,9 тис. грн, зокрема фінансових порушень, що призвели до втрат, — 41 млн. 997,3 тис. грн, нецільового витрачання коштів — 5 млн 884,6 тис. грн. Загальна сума втрат, після усунення певних фінансових порушень — 39 мільйонів 90 тисяч гривень!!! Ця ж ревізія з’ясувала, що за період з 1 липня 2016 року по 31 травня 2017 з міського бюджету міста Львова, в рамках реалізації «Програми забезпечення вивезення та захоронення побутових відходів упродовж 2016-2017 років», затвердженої ухвалою сесії Львівської міської ради від 14.07.2016 № 907, ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» було виділено 268 млн 408,7 тис. грн на поповнення статутного капіталу з метою фінансування додаткових витрат, пов’язаних із перевантаженням та перевезенням побутових відходів. Для невтаємничених — якщо десь хтось починає розмову про поповнення статутного капіталу — це на 90 відсотків означає, що потім левову частку цих коштів спробують вкрасти», – йдеться у матеріалах розслідування.

Окрім того, в ході ревізії було встановлено, що внаслідок порушення низки законодавчих, нормативних документів та умов укладених договорів, а також документального не підтвердження фактів захоронення побутових відходів, їхніх обсягів та додаткового пробігу транспортних засобів, з міського бюджету м. Львова безпідставно відшкодовано додаткових витрат на вивезення ТПВ в загальній сумі 41 млн 95,3 тис. грн, а 5 млн 884,6 тис. грн, які надійшли як внески у статутний капітал, взагалі було використано комунальним підприємством на заходи, не пов’язані з вивезенням та утилізацією ТПВ!!!

«Для того, щоб ніхто не мав часу подумати і порахувати, в повітрі постійно лунало: «Потрібні додаткові кошти — інакше Львів потоне в смітті!!!». Кошти сесія виділяла — і тут же велика їх частина зникала на дніпропетровських і київських «конвертах», – пояснюється у матеріалі.

Ревізія також встановила, що внаслідок грубого порушення чинного законодавства та нормативних актів з боку службових осіб ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» у період із січня по травень 2017 року, комунальне підприємство безпідставно відшкодувало ТОВ «Санком-Львів» та ТОВ «АВЕ Львів» додаткових витрат на перевезення ТПВ в Дніпропетровську область на загальну суму ЗО млн 762,1 тис. грн. У результаті незаконних оборудок, стверджують перевіряльники, ТОВ «АВЕ Львів» отримало 20 млн 128,1 тис. грн, а ТОВ «Санком-Львів» — 10 млн 634 тис. грн.

«В рамках досудового розслідування щодо «Грибовицької трагедії» було виявлено і злочинний механізм, спрямований на привласнення коштів міського бюджету м. Львова, які виділялись за наполяганням міського голови Андрія Садового (мовляв — форс-мажорні обставини) ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» на оплату послуг із переробки, сортування та вивезення твердих побутових відходів (далі — ТПВ). Перевіряльники встановили, що ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» у лютому-квітні 2017 року уклало угоди з ТОВ «Ідеал-Нафта», ТОВ «Вейст Рісайклінг» та ТОВ «Ліквід плюс», які зареєстровані у м. Києві та мали ОЗНАКИ ФІКТИВНОСТІ, щодо надання послуг із вивезення та захоронення ТПВ.

Крім того, це ж ЛКП уклало аналогічну угоду з вищезгаданим ТОВ «АВЕ Львів». Керівники ТОВ «АВЕ Львів», маючи на меті аж ніяк не порятунок Львова від сміттєвого колапсу, у лютому-березні поточного року здійснили розрахунки з ТОВ «Аралія Груп» (м. Київ), ТОВ «А.Н.Г. Капітал» (м. Київ), ТОВ «Металево-Промислова Компанія» (м. Київ), які теж мали ОЗНАКИ ФІКТИВНОСТІ. Своєю чергою, ці «липові» структури надавали ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» та ТОВ «АВЕ Львів» сфальсифіковані документи про надані послуги. Після цього на їхні рахунки переводились наші бюджетні кошти, які згодом переводились у готівку», – наголошують журналісти-розслідувачі.

З повним текстом розслідування можна ознайомитися тут.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...