ОСТАННІ НОВИНИ

Мешканцям Львівщини заборгували майже 90 мільйонів зарплати

Соломія Головіна

|

Станом на 1 жовтня на Львівщині 53 підприємства заборгували 89,6 млн грн зарплати. Про це під час інтерв’ю для Львівського порталу повідомила начальниця Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова.

«Серед цих боржників економічно є активні, економічно неактивні підприємства та банкрути. Наше управління здійснює контроль за економічно активними, де працює наймана робоча сила. Заборгованість на таких підприємствах становить 17,9 млн, її утворило 28 підприємств-боржників. Здебільшого це одні й ті ж підприємства, які мають заборгованість по зарплаті декілька років. Фінансовий стан цих підприємств не з найкращих, вони мають велику дебіторську заборгованість. Але на деяких з них спостерігається також не першочергове використання коштів на оплату праці, що є грубим порушенням законодавства про працю», – пояснила вона.

Водночас Ольга Вільхова додала, що у разі виявлення фактів під час інспекційного відвідування несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, вживаються заходи щодо притягнення роботодавців та винних посадових осіб до кримінальної, адміністративної, фінансової та дисциплінарної відповідальності.

Фінансова санкція за заборговану зарплату, за словами керівниці ГУ Держпраці у Львівській області, загалом на сьогодні складає 9 тис. 600 грн.

«Для нас головним результатом роботи у цьому напрямку є саме погашення заборгованості та виплата працівникам належних коштів. До прикладу, за результатами вжитих ГУ Держпраці заходів стосовно підприємств-боржників, 22 роботодавці на виконання приписів забезпечили (повне або часткове) погашення заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 28451,1 тис.грн», – додала вона.

Детальніше про ситуацію із тіньовим ринком праці у області читайте у матеріалі Львівського порталу «(Не)легальний ринок праці на Львівщині. Чи реально витягнути тіньові зарплати на світло?».

Фото: соцмережі

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...