ОСТАННІ НОВИНИ

Синютка виділив землі під дачі екс-заступнику голови СБУ Львівщини та посадовцям поліції

Єва Корнійчук

|

Зі 143 осіб у списку дачного кооперативу «Патріот-3», члени якого розпорядженням голови Львівьсокї ОДА Олега Синютки отримали ділянки  на Замарстинівській, – кожен шостий вже отримав компенсацію на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 100 тис. грн від львівської мерії.  Про це йдеться у матеріалі Наших грошей.

За даними журналістів, кожен другий у переліку вже володіє щонайменше однією земельною ділянкою, здебільшого, неподалік Львова. Дехто також володіє значним списком іншого нерухомого майна.

Журналісти проаналізували список із 143 майбутніх власників земельних наділів, членів кооперативу «Патріот-3», і виявили, що ім’я кожного шостого є також в інших списках – списках «Програми про захист інтересів учасників АТО», згідно з якою зареєстровані у Львові, Винниках, Брюховичах та Рудному учасники АТО мають право на одноразову матеріальну допомогу у розмірі 100 тис. грн, якщо вони ще не скористалися своїм правом на отримання ділянки для будівництва житлового будинку.

Якщо сказати простіше, учасникам АТО пропонували отримати або ділянку на Білогорщі, або 100 тисяч. Порівняння списків засвідчило, що частина членів кооперативу вирішили отримати і гроші від міста, і землю від області.

Що більш, для переважної більшості тих, хто отримає ділянки на Замарстинівській, ці сім соток будуть не першим, а часто навіть не другим земельним наділом.

Наприклад, для Івана Красницького, декана факультету № 2, доцента кафедри кримінального права та кримінології Львівського державного університету внутрішніх справ. Вдвох із дружиною він вже володіє вісьмома земельними ділянками.

Згідно з даними декларації, він особисто володіє п’ятьма земельними ділянками в селі Задільське (Сколівський район). Тут же у нього у власності є будинок площею 113 кв. м. А його дружина Олена Тьорло, яка також працює у Львівському державному університеті внутрішніх справ, володіє двома квартирами у Львові, площею 53 та 36 кв. м та невеликим будинком із земельною ділянкою в містечку Нові Санжари (Полтавська область).

З 2014 року у власності Красницького є земельна ділянка та будинок площею 126 кв. м у селі Рудне, що поблизу Львова. А з березня 2015 року – ще 10 «соток» десь у Пустомитах.

Скоро він також отримає держакт на дев’яту ділянку. Адже 17 жовтня на сайті Львівської облдержадміністрації опублікували розпорядження за підписом Олега Синютки про затвердження проектів землеустрою та надання ділянок у власність для індивідуального дачного будівництва для 70 із 143 учасників АТО з попереднього списку кооперативу «Патріот -3».

Із 70 новоспечених власників ділянок, 13 імен повністю співпадають з отримувачами 100 тис. грн від міськради. Це Максим Дорош, Андрій Різничок, Василь Кожушко, Ігор Трач, Тарас Яцишин, Руслан Ковалишин, Ростислав Фесенко, Михайло Косач, Юрій Дуда, Андрій Слесаренко, Павло Буцман, Іван Яцейко та Костянтин Дерюгін.

А 65 членів кооперативу вже володіють іншими ділянками та нерухомістю (повний список нижче).

До прикладу, ділянку останнім розпорядженням, отримав Андрій Гавгун, заступник начальника відділу контролю обігу зброї управління Національної поліції у Львівській області. У кінці вересня 2015 року, згідно з декларацією, він та його дружина стали власниками будинку та земельної ділянки в селі Солонка. Ще однією ділянкою, також у Солонці, Гавгун володіє з 2013 року.

Олег Житняк, начальник відділу превенції патрульної поліції Залізничного відділу поліції ГУНП у Львівській області особисто не володіє жодним нерухомим майном. Він мешкає в будинку площею 297 кв. м, що належить його тещі у районі Білогорща у Львові. Тещі також належать дві земельні ділянки у Львові.

Іван Яцейко, помічник оперуповноваженого МВС України у Львівській області, також в кінці 2014 року отримав ділянку у селі Раковець, поблизу Львова.

Наступним розпорядженням голови ОДА ділянку також отримає і колишній заступник начальника управління СБУ у Львівській області Володимир Кобилінський, який також є членом кооперативу. У власності родини Кобилінських є дві квартири на вулиці Романицького у Львові загальною площею 186,5 кв. м. Дружина екс-заступника має ділянку та будинок в селі Раковець, поблизу Львова. А сам Володимир Кобилінський володіє ще й земельною ділянкою для садівництва площею 0,08 га у Городоцькому районі.

Або Дмитро Бабаченко, заступник начальника слідчого відділу Залізничного відділення національної поліції, який з 2015 року вже володіє земельною ділянкою в селі Кротошин. А його дружина є власницею будинку в Пустиомитах та двох земельних ділянок – в Пустомитах та селі Скнилів, що під Львовом.

Варто додати, що не йдеться про порушення законодавства, адже згідно із  ст. 121 Земельного Кодексу учасники АТО мають право безкоштовно отримати, як і всі громадяни, в межах затверджених Кодексом нормативів до п’яти земельних ділянок: по одній для ведення особистого селянського господарства (до 2 га), для ведення садівництва (до 0,12 га), для будівництва житлового будинку (до 0,1 га у містах, до 0,25 га у селах), для дачного будівництва (до 0,1 га), для будівництва гаражу (до 0,01 га).

Згідно з постановою Кабміну №898-р від 19 серпня 2015 року, Держгеокадастр, обласні адміністрації, міські та сільські ради повинні розглядати заяви учасників АТО на отримання земельних ділянок «у першочерговому порядку».

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...