ОСТАННІ НОВИНИ

На Форумі видавців презентуватимуть збірку «Сезони сн(л)ів» Дарини Попіль

Лаврентій Дубич

|

«Сезони сн(л)ів» – це результат роботи творчого львівського  тандему –  поетеси Дарини Попіль та художниці Софії Філіпчук. Хоча це перша збірка Дарини, у ній зібрані поезії  різної тематики, написані авторкою за останні 10 років, передає кореспондент Львівського порталу.

Лірика Дарини Попіль багата образністю та метафорикою. Образи у поезіях Дарини бувають як одухотворені так і ні. Іноді  – це риба, кольору засмаглого сонця, іноді –  це дерева в стилі ретро та бруківка, що ластиться об ноги, мов рудий кіт, деколи – це чоловічі сльози, які треба вивозити влітку на море, іншого разу  – це зоопарк, що живе у дівчини на тілі. Така повнота художніх засобів дозволила ілюстраторці Софії Філіпчук створити неповторне  оформлення збірки.  Відповідно, вірші є близькими до каліграм, що відкривають двері у  глибоко філософський світ ліричного героя, створюючи гіпертекст, який повністю затягує читача у свою реальність.

«Сезони сн(л)ів» упорядковані у 4 рубрики – «Поштовхи осені», «Міста», «13 відтінків інтимності», «Вічність не вічна». Поруч з віршами українською мовою, у збірці є декілька поезій польською.

Презентація збірки відбудеться у суботу 16 вересня о 15.00  за адресою вул. Коперніка 17, м. Львів, Народний музей Тараса Шевченка (2 поверх Львівського Палацу мистецтв). Модератор зустрічі: Зеновія Філіпчук.

Довідка:

Дарина Попіль народилася і виросла у Львові. Закінчила магістратуру, згодом аспірантуру журналістики ЛНУ ім. Івана Франка. Випускниця Міжнародних Гуманітарних Студій. Багаторазова стипендіатка міжнародних наукових програм у Польщі. У 2015 році захистила в Україні дисертацію з соціальних комунікацій. Авторка безлічі наукових, журналістських статей, поезії та коротких прозових текстів. Останні роки пише для українських та польських видань. Заангажована у діяльність проектів у Польщі, спрямованих на підтримку мігрантів з України. Переможниця Першого польсько-українського поетичного слему (2017). Проживає у Львові та у Варшаві.

Софія Філіпчук – художник-ілюстратор, закінчила коледж ім. Труша, Львівську Академію Мистецтв та Академію Друкарства. Учасниця багатьох українських та міжнародних виставок та фестивалів. Займається ілюстрацією, графічним дизайном та прикладним мистецтвом. Засновник власного бренду «on a tree».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...