ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’янам хочуть «підсунути» Статут міста, який обмежує їхні права, – Дацко

Соломія Головіна

|

Активістка Олеся Дацко переконана, що проект Статуту територіальної громади Львова, який нині мають розглядати на громадських слуханнях, обмежує права львів’ян. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Додамо, що сьогодні, 4 вересня, у великій сесійній залі о 17.00 розпочнеться слухання проекту Статуту територіальної громади Львова.

«Якщо ми сьогодні на громадських слуханнях не зобов’яжемо звітувати, захистити наші права – є всі шанси, що владу у Львові узурпують офіційно.

Пропонована редакція містить дуже багато обмежень наших прав. Причому цих прав нас позбавляють без жодних пояснень. Бо так комусь в ЛМР захотілося.

Пропонована редакція від робочої групи навіть містить положення, яке дозволяє втручатися у ваше приватне життя! Ніякої реальної звітності і відповідальності владців», – написала вона.

Як пояснила Олеся Дацко у коментарі Львівському порталу, цей статут – це така собі «мала Конституція міста».

«Він має вищу силу стосовно будь-яких інших актів – чи міської ради, чи виконкому, тобто вони не можуть суперечити статуту», – додала активістка.

«Щодо робочої групи, яка займалася розробкою проекту Статуту, то туди із громадських представників увійшов лише Мирон Бохняк. Чому не включили інших активістів?», – обурилася вона.

Також Олеся Дацко зазначила, що усі засідання робочої групи проводилися кулуарно, бо не було ніяких оголошень про їхні зустрічі.

«Вони не вели протоколів засідань, тому не зрозуміло хто, які пропозиції вносив, на основі чого вони. Тобто, виглядає так, що в черговий раз з-під поли витягли статут, який потрібен комусь», – констатувала вона.

Відтак Олеся Дацко розповіла про основні зауваження до проекту нового статуту міста:

«У цьому проекті є відверто неконституційні речі. Зокрема, те, що було прописано статутом 2002 року, а саме те, що мешканці Брюховичів, Винників та Рудно можуть обирати нашу владу. Ні одна норма законодавства не передбачає такої можливості. Як так, вони обирають і свого мера та депутатів і наших, ми ж їхніх не обираємо? Вони є окремою громадою і здійснюють своє  врядування самостійно.

Окрім цього там є дуже багато норм, які суперечать елементарним засадам приватності. Там йдеться про те, що територіальна громада має право вирішувати питання жителів, але питання жителів – це особисті і вони стосуються тільки їх. Це реально втручання у приватне життя і посягання на базові людські права.

Більше того, у 2014 році ми зібрали близько 2 тисяч підписів і були ініційовані громадські слухання про використання принципів електронного врядування в життєдіяльності територіальної  громади міста Львова. Зокрема, там були чіткі рекомендації і щодо статуту.

Ми ставили дуже чіткі вимоги щодо звітування: кожен департамент мав би вивішувати на сайті Положення, план роботи, фінансовий звіт. Якщо б це прописали у статуті, вони б змушені були цього дотримуватися. Але всі зробили вигляд, що цього не бачили …».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...