ОСТАННІ НОВИНИ

Lviv Bandur Fest: жителям міста розповіли про всі цікавинки заходу

Соломія Григор'єва

|

7-10 вересня у Львові проведуть перший в Україні фестиваль сучасної бандури, куди приїдуть відомі колективи з різних міст країни, відбудуться майстер-класи, концерти у сихівському трамваї, круглі столи та акції. Все це покликано для того, щоб познайомитись з бандурою ще краще. Про це сьогодні, 4 вересня, під час прес-конференції розповіли організатори,  передає кореспондент Львівського порталу.

Левова частина заходів, які будуть проходити на фестивалі, відбуватиметься на Сихові. Це робиться в рамках децентралізації культурного життя Львова, щоб пожвавити його не лише у центрі, а й у найбільш населених районах.

«Це перший такого формату фестиваль в Україні, проте це не перший захід у Львові. Звісно, були інші заходи подібного формату, було багато виступів сучасних бандуристів, натомість зібрати такий великий фестиваль вдалось вперше. У Львові колись була створена львівська бандура, тому це мабуть обов’язок міста мати такий фестиваль», – розповіла арт-директор фестивалю Анастасія Войтюк.

В Україні всі знають про бандуру, але чи знають вони про неї насправді – велике питання. Дуже часто люди мають про цей інструмент дуже загальне, стереотипне уявлення. Зараз дуже мало інформації про бандуру, тому цей фестиваль покликаний розповісти про неї більше.

«Українці – дуже креативний народ. Якщо брати давні інструменти країн Західної Європи, то вони залишились на цьому ж рівні і є популярні лише серед певної групи аматорів. А бандура сьогодні звучить в абсолютно різножанрових представленнях. Те, що ми побачимо на фестивалі, є ще одним доказом того, що бандура прогресує у своєму самовираженні. Думаю, що після фестивалю, до бандури ще більше потягнуться люди», – вважає українська бандуристка та педагог Оксана Герасименко.

В рамках фесту відбудеться бандурне шоу на Сихові, акція «Доторкнись до бандури», концерт львівських бандур-гуртів, інтерактивна розповідь-концерт Bandurpoint, проект електронної музики «Бандура за діджейським пультом», конкурс #banduraselfi, майстер-класи та круглі столи. Деталі на фото:

Фото: lvivbandurfest.in.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...