ОСТАННІ НОВИНИ

Активісти стверджують, що Синютка позбавив 70 бійців-добровольців землі

|

Активісти НР ДІЯ Львівщини стверджують, що 70 ветеранів АТО з Української добровольчої армії Дмитра Яроша стали жертвою указу голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, в результаті чого не отримали належну їм землю. Про це йдеться на офіційному сайті Національного руху «Державницька ініціатива Яроша» Львівщини.

За їх словами, своїм розпорядженням №858/0/5-16 Олег Синютка «відібрав землю в садівничого товариства «Краєвид», в якому добровольці були учасниками, та передав її іншій структурі».

Згідно повідомлення, обслуговуючий кооператив «Садівниче товариство «Краєвид» було засноване у грудні 2005 року. Ініціативна група кооперативу знайшла закинуту земельну ділянку на території колишнього військового містечка №230 в с. Малі Голоски та почала її облаштовувати.

«Спочатку ми планували включити у список наших членів ветеранів Збройних сил, ветеранів МНС і Прикордонних військ України, але зараз війна змінила пріоритети, і серед наших членів – учасники АТО, зокрема добровольці. Ми вже маємо серед учасників нашого кооперативу 70 ветеранів АТО з Української добровольчої армії Яроша, медичного батальйону «Госпітальєри», Добровольчого українського корпусу «Правого сектора», «Айдару», від яких держава відвернулася, а ми їх взяли в кооператив. Окрім того, серед наших членів – представники ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників проведення АТО», ГО «Інвалідів-учасників АТО», ветерани війни», – розповідає голова садово-дачного кооперативу «Краєвид» Володимир Кузьма.

Однак, близько півроку тому, каже Володимир Кузьма, на земельну ділянку «Краєвиду» «поклала око» інша організація – ГО «Патріот».

«Ця організація одразу ж отримала велику прихильність в голови ЛОДА Олега Синютки і 8 листопада 2016 року керівник області видає розпорядження №858/0/5-16, яким фактично відбирає землю у добровольців і інвалідів та передає їх для розробки ГО «Патріот»», – наголошується у повідомленні НР ДІЯ Львівщини.

«Тобто, я так розумію, що фактично відбувається театр. Землю, яка має законно відійти учасникам АТО, хоче забрати організація, яка не має жодних документів і невідомо для чого», – каже Володимир Кузьма.

Представники Національного руху «Державницька ініціатива Яроша» Львівщини, що опікується бійцями добробатів, стверджують, що неодноразово зверталися до Олега Синютки з проханням уважно вивчити ситуацію що склалася. Однак, за їх словами, «отримали жорсткий відпір та однозначне «ні»».

«Фактично своїм рішенням Олег Синютка остаточно відібрав законне право бійців-добровольців на земельні наділи. Хочу зазначити, що на відмінну від бійців учасників АТО бійців ЗСУ, Національної гвардії, добровольці не отримували жодних заробітних плат від держави, лікувалися за власні кошти, пожертви волонтерів, а тепер ще й позбавлені земельних наділів» – зазначила координатор НР ДІЯ Львівщини Олена Живко.

Активістка також каже, що збирається до останнього відстоювати право воїнів-добровольців на землю.

Львівський портал очікує відповіді від Львівської ОДА, куди звернувся за офіційним коментарем стосовно звинувачень, які лунали на адресу керівництва адміністрації.

Станом на 19.30 відповіді від ЛОДА так і не надійшла…

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...