ОСТАННІ НОВИНИ

Вуличних музикантів Львова хочуть зобов’язати отримувати дозволи на співи і збір коштів

|

Діяльність вуличних митців у Львові потребує правового врегулювання. З таким зверненням 8 червня виступила на пленарному засіданні міськради Юлія Хомчин, секретар комісії з питань культури, молодіжної політики і спорту Львівської міської ради, депутат Львівської міської ради фракції.

За словами Юлії, Хомчин ця тема набула широкого розголосу. Її обговорюють на прийомах, про неї точаться дискусії у соціальних мережах. Мистецтво вулиці повинно не відлякувати людей, а навпаки – притягувати, йти від душі, ним мають насолоджуватися. На превеликий жаль, не кожен, хто береться за це ремесло, ставить перед собою саме таку мету.  Найбільшу стурбованість проявляють мешканці центру міста. Скаржаться на постійне порушення спокою у нічний час, низький рівень виконавської майстерності та зміст їхніх творів, що нерідко є, м’яко кажучи, суперечливим.

«Маючи можливість відвідати інші країни, хочу відзначити позитивний іноземний досвід. Крім залучення органів державної влади в частині виконання своїх повноважень щодо моніторингу та недопущення порушення чинних правових норм, на рівні місцевої влади створюються умови щодо легалізації відповідної діяльності.

З прикладів, що можна впроваджувати і у Львові, я б виділила:

створення стаціонарних місць (майданчиків) для ведення такої діяльності;

створення інтернет ресурсів, де в режимі online можна бачити, хто, де і коли виступатиме.

погодження, у визначених межах, репертуару;

проведення атестацій шляхом прослуховування, проведення конкурсів;

видача дозвільних документів та встановлення плати за таку видачу;

захист прав та інтересів представників творчих професій, що працюють на цьому ринку;

встановлення відповідальності за порушення чинних норм та приписів;

забезпечення дотримання авторських та суміжних прав.

Вважаю, що робота з нормативного врегулювання та чіткої регламентації зазначеної діяльності сприятиме здоровій конкуренції, працюватиме на імідж нашого міста.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...