ОСТАННІ НОВИНИ

Більш ніж 90% жителів України вважають себе українцями за національністю, – соцопитування

|

Кількість громадян, які декларують українську національну ідентичність, на сьогодні становить 90,6% населення. На це вказують дані великого соцопитування, проведеного провідними соціологічними центрами країни (КМІС, Рейтинг, СОЦІС, а також Центром імені Разумкова). Про це пише DT.UA, передає Львівський портал.

Згідно з даними дослідження, росіянами за національністю вважають себе лише 6,3%. Представниками інших національностей називають себе лише 2,7% громадян.

При цьому, найчастіше українську національну ідентичність декларують молоді люди у віці від 18 до 24 років.

Кількість людей, які задекларували українську національну ідентичність, радикально збільшилася. Для порівняння варто навести дані про національний склад населення України згідно з переписами населення 1989-го і 2001 рр.: українці —72,7% і 77,8%, відповідно, росіяни —22,1 і 17,3%, інші —5,2% і 4,9%.

Автори визнають, що на сьогоднішню національну структуру населення України, безперечно, вплинули анексія Криму та окупація значної частини Донбасу, регіонів з традиційно високим відсотком етнічних росіян та представників інших національних груп. Тим не менш, різке зменшення кількості людей, що в нинішньому році задекларували російську чи іншу національну ідентичність, відбулося не лише за рахунок окупації етнічно неукраїнських територій, оскільки на окупованих територіях залишилися не тільки росіяни, але й багато українців.

Соціологічне опитування було проведено найбільшими чотирма соціологічними центрами України в березні нинішнього року. У ньому взяли участь 14 тисяч респондентів, по 500 в кожній області, а в Києві, Харківській та Одеській областях — по 1 тисячі.

Фото: Про Львів

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...