ОСТАННІ НОВИНИ

Щеплення від папіломавірусу захистить від раку шийки матки, - головний онкогінеколог Львівщини

|

Мешканців Львівщини закликають вакцинуватися від папіломавірусу. На цьому нині під час прес-конференції наголосили головний позаштатний спеціаліст департаменту з онкогінекології Світлана Струк та головний позаштатний спеціаліста департаменту з епідеміології Наталії Тімко, передає прес-служба департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Як наголошують у департаменті охорони здоров’я, папіломавірус людини – широко розповсюджений інфекційний збудник, що викликає ряд захворювань шкіри та слизових оболонок. При пов’язаних із вірусом патологіях сечостатевої системи порушуються показники загального та місцевого імунітету, що може бути причиною генералізації інфекційного процесу або загострення основних проявів хвороби. Сьогодні доведено, що найбільш небезпечними є штами  папіломавірусу, які спричиняють рак шийки матки. Щеплення проти  раку шийки матки (папіломавірусу) здатне виключити найменшу ймовірність розвитку ракових клітин.

«У Львівській області за минулий рік виявлено 233 випадки раку шийки матки, з них 34 – у занедбаній стадії (14,6%). Вікова категорія від 40-44 років найбільше підлягає ризику. 80 % жінок з раком шийки матки, мали папіломавірус. Для боротьби з такою недугою має працювати два механізми – вакцинація та скринінг. Єдиний спосіб уникнути захворювання – зробити щеплення», – зазначила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з онкогінекології Світлана Струк.

Головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталія Тімко повідомляє, що вакцина являє собою елементи оболонки папіломавірусу, тому вона сама по собі не провокує утворення ракових клітин. Після внутрішньом’язового введення в крові виробляються антитіла, які назавжди залишаються в організмі людини. Щеплення здійснюють в кілька етапів, для більшої ефективності рівномірного виділення антитіл. «Завдяки обласній програмі закуплена вакцина, планується охопити близько 2250 дівчаток, віком від 11-14 років. У вас є безцінна можливість вберегтися від смерті. Скористайтесь шансом».

За словами лікаря-епідеміолога Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Оксани Пушкарьової, вакцини проти найбільш небезпечних типів вірусу зареєстровані в усіх країнах Європейського Союзу, США та Канаді. Протягом 5,5 років після вакцинації зберігається 100% захист від передракових уражень шийки матки. Вакцинацію проти папіломавірусу проводять в кабінеті щеплень Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, вже зроблено близько 300 щеплень.

Фото: Львівська газета

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...