ОСТАННІ НОВИНИ

Через 6-8 років кількість україномовних книг може сягнути до 90%, - віце-прем'єр

|

У найближчі 6-8 років кількість книжок українською мовою на ринку може сягнути до 90%. Таку думку висловив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, передає Укрінформ.

«Запровадження дозволів для книжкової продукції з Росії стимулює українське книговидання, і, за оцінками експертів, протягом найближчих 6-8 років кількість книжок українською мовою на ринку може сягнути до 90%», – сказав Кириленко у програмі «Гуманітарний простір» Українського радіо.

За його словами, спеціальний закон захистив наш телеринок від навали так званого російського кіномила. У виробництві – велика кількість українських кінокартин. Новий закон про державну підтримку кінематографії, який прийнятий і підписаний президентом, створює пріоритетні можливості для українського кіно та передбачає можливість фінансування з бюджету також і телесеріалів. Враховуючи й те, що парламент ухвалив квоти у розмірі не менше 75% українською мовою від усього контенту в телеефірі, з кожним роком ми будемо діставати все більше української теле- і кінопродукції і для телебачення, і для широкого кіноекрану.

“Те саме відбувається і в радіоефірі, бо квоти на українську пісню діють, радійники зрозуміли, що це вигідна справа, і все більше роботи мають українські композитори, продюсери, виконавці і музичні редактори. Гастрольний український ринок докорінно змінює свою структуру, і зараз, за оцінками експертів, уже 70% ринку – за українськими виконавцями, а решта 30% –  в основному це люди з Європи. А до тих із наших, хто їде кланятись Путіну, українці ходять усе менше.  Все це говорить про те, що Україна спинається на ноги у річищі гуманітарної безпеки. А це те, чого нам так не вистачало усі роки відновленої Незалежності», – вважає Кириленко.

Фото: kermo.16mb.com

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...