ОСТАННІ НОВИНИ

З бюджету Львова заплатили півмільйона перевізнику сміття, який вже давно не працює у Львові, - ЗМІ

|

Один з перевізників, який працював у Львові в попередні роки, але не пройшов останній конкурс у лютому 2017 року, надалі декларує вивезення сміття, до того ж отримав у квітні майже 0,5 млн грн з міського бюджету. Про це повідомляють як у Львівській міській раді, яка виділяє кошти, так у Львівспецкомунтрансі, який розподіляє їх між перевізниками, пише у своєму розслідуванні ZIK.

Перша публікація та подання запитів щодо об’ємів вивезеного ТПВ датується ще 20 квітня. Ще тоді журналісти намагались  довідатись про кількість сміття, вивезеного кожним перевізником та про розмір компенсації за послуги для кожної з фірм. Незважаючи на відведені п’ять днів на отримання публічної інформації, відповідь не вдалось отримати і через два тижні. І лише після наполегливого видзвонювання надійшли відповіді спочатку від ЛМР і лише згодом, двічі переносячи терміни, від «Львівспецкомунтранс».

Зі значним зволіканням, але тоді було повідомлено про суму компенсації. Щодо кількості вивезеного ТПВ, то інформація не була надана, посилаючись на те, що дані про це були вилучені під час обшуків ЛКП «Львівспецкомунтранс» у грудні 2016 та березні 2017 року.

Водночас у листах було повідомлено про те, що згідно з пунктом 3.1 Ухвали сесії ЛМР № 907 від 14.07.2016: «Для розрахунку фактичних додаткових витрат на перевезення побутових відходів виконавці послуг з вивезення побутових відходів щомісячно до 5 числа місяця, що настає за звітним, подають у Львівську міську раду інформацію щодо обсягів вивезення побутових відходів, відстані до полігонів захоронення побутових відходів, додаткового пробігу транспортних засобів (власних або залучених на підставі договорів про перевезення), кількості здійснених рейсів до кожного полігону та фактичної вартості перевезення побутових відходів, розрахованої на 1 км додаткового пробігу транспортного засобу».

Враховуючи отриману інформацію, журналісти  подали чергові запити у травні з проханням повідомити ті дані, які, згідно з вимогою ухвали, мали подати перевізники за квітень, коли вже не було жодних перевірок та вилучення документів. А саме, обсяги вивезених відходів, тобто яка вага сміття, яке вивіз кожен з операторів міста. Зі значним порушенням термінів відповіді та зі щоденними дзвінками у прес-службу ЛМР та приймальню «Львівспецкомунтранс», але відповідь все ж вдалось отримати. Але біда в тому, що інформацію про масу вивезеного сміття вони й надалі приховували.

І лише 31 травня департамент житлового господарства та інфраструктури, після того як журналісти в черговий раз нагадали про це профільному заступнику мера Сергію Бабаку та вимагали зустрічі з керівником управління житлового господарства Сергієм Салом, надав потрібну інформацію. Усі ці відповіді ми оформили у простеньку табличку – і тут вилізло чимало цікавого!

Перше, що викликало інтерес, це те, що різняться цифри у сумах компенсації перевізникам, які подавав департамент ЛМР та Львівспецкомунтранс. Чому б це?

Але найцікавіше далі! Виявилось, що подавала кілометраж та отримувала відшкодування фірма ДВ-Екосвіт, яка, згідно з проведеним у лютому конкурсі перевізників ТПВ, перестала працювати у Львові ще з березня 2017 року.

Чому так сталося, у чиновників так і не вдалося з’ясувати – Сергій Сало переносив зустріч з дня на день, а, врешті, пообіцяв, що, імовірно, зможе дати коментар лише у вівторок 6 червня.

Зате вдалося отримати інформацію у прес-службі прокуратури Львівської області, яка, якраз напередодні повідомили про розслідування фактів відмивання коштів, виділених на вивіз сміття зі Львова. Правоохоронці повідомили, що такі дані їм відомі і щодо них триває досудове розслідуються в рамках єдиного провадження. Подробиці справи вони пообіцяли повідомити наступного тижня, орієнтовно у середу.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...