ОСТАННІ НОВИНИ

Майже 137 тисяч родин у Львові залишилися без субсидій

|

У Львові 136 тисячам 813 родинам не провели автоматичне перерахування житлових субсидій. Про це сьогодні, 2 червня, під час брифінгу повідомила начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Демкович, передає кореспондент Львівського порталу.

«Як відомо, автоматичне призначення субсидій на наступний період повинне відбуватися для домогосподарств без звернення одержувача. Цю заявку повинні робити лише ті, які орендують житло за договорами найму, а також ті, які отримують субсидію на скраплений газ, або ж у випадку змін в складі сім’ї», – зазначила вона.

Водночас в управлінні соцзахисту пояснили що, з 1 травня 2017 року набули чинності зміни у призначенні та наданні населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема, щодо призначення субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували її у попередньому періоді. Водночас, відділи соціального захисту міста не отримали від Державної фіскальної служби жодної інформації про доходи громадян за період з 1.04.2016 по 31.03.2017, і це унеможливило призначення містянам житлової субсидії з 1 травня 2017 року на наступний період. Якщо інформацію від Фіскальної служби отримають, то субсидію буде призначено у наступному місяці з 1 травня 2017 року.

«Власне, торік брали дохід за минулий рік, а цього року вже відбулися зміни. У травні, щоби призначити житлову субсидію, враховуються доходи за період з 1 квітня 2016 року по 31 травня 2016 року, а також перший квартал 2017 року», – пояснила Наталія Демкович

За її словами, коли відділи соціального захисту почали подавати запити до Державної фіскальної служби, то їм приходило повідомлення про не вірно вказаний період на отримання інформації про доходи.

«Тобто – нулі, помилка. З цієї причини, не з вини відділів соцзахисту, 136 тисячам 813 одержувачам житлової субсидії не проведене їхнє автоматичне призначення на наступний період», – зауважила Наталія Демкович.

При цьому додамо, що станом на 1 травня у Львові всього є 136 тис. 813 домогосподарств-одержувачів житлових субсидій.

«За травень місяць  нарахування субсидій закрито, тому що такий порядок…Нарахування субсидій і призначення на наступний період буде проведене тоді, коли ми отримаємо інформацію з Державної фіскальної служби», – наголосила начальник управління соціального захисту Львівської міської ради.

Водночас вона пояснила, чому виникла така ситуація: «У Фіскальній службі нам повідомили, що інформація про доходи за перший квартал з’являється лише на початку липня. Такий порядок звітування, тобто вони її просто не мають».

Також Наталія Демкович розповіла, як далі діяти мешканцям:

«Тут є два варіанти. Якщо людина не спроможна оплатити, бо ж є чимало людей похилого віку, які не мають інших доходів, окрім пенсії, вони можуть зачекати, або частково оплатити те, що їм дозволяє їхнє матеріальне становище. А якщо маєте можливість, оплачуйте повністю, у будь-якому випадку ця субсидія буде призначена і відбудеться перерахунок».

«Думаю, це питання вирішиться на початку липня, але, можливо, і швидше. Львівська міська рада зверталася з цього приводу до Прем’єр-міністра та до Міністра соцполітики…», – додала вона.

Окрім цього, Наталія Демкович наголосила, що така ситуація склалася по всій Україні.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...