ОСТАННІ НОВИНИ

Порошенко підписав закон про приватизацію житла у гуртожитках. Що він передбачає?

|

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №1076 “Пропозиції Президента до Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”. Про це йдеться у картці законопроекту на сайті парламенту, передає кореспондент Львівського порталу.

Так, сьогодні, 1 червня, Президент підписав законопроект, який Верховна Рада прийняла 5 квітня.

За словами співавтора законопроекту, нардепа Ігоря Васюника, завдяки законодавчим змінам мешканці гуртожитків зможуть приватизувати житло, в якому проживають.
«Це дійсно важливий законопроект, на який всі ці роки чекали 500 тисяч людей по всій Україні. Люди, які проживають в гуртожитках колишніх державних підприємств, зможуть приватизувати житло. Адже по всій Україні приватні структури незаконно приватизовували гуртожитки разом з людьми, яких потім з сім’ями викидали на вулицю. Ми працювали  над цими законодавчими змінами з 2012 року. Співавторами законопроекту є понад 20 народних депутатів з різних фракцій. Тепер у мешканцівгуртожитків з’явилась  можливість захистити свої права та майно», – наголосив Ігор Васюник.

Зазначимо, що законодавчі зміни дадуть наступні можливості для мешканців гуртожитків:

 • Надає право приватизувати житло мешканцям гуртожитків, які були включені до статутних капіталів  товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) колишніх державних чи комунальних підприємств, в тому числі  ті, які в подальшому були передані в статутні капітали інших юридичних осіб або відчужені іншим способом.
 • Приватизація відразу може бути проведена після передачі гуртожитку у комунальну власність та створення власниками житлових та нежитлових приміщень у гуртожитку об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.
 • Право на приватизацію житла матимуть не тільки «наймачі» кімнати в гуртожитку, а й члени їхніх сімей, які не мають власного житла, не використали право на безоплатну приватизацію державного
  житлового фонду та на правових підставах (ордер + реєстрація) вселені у гуртожиток та фактично проживають у гуртожитку постійно сукупно п’ять і більше років.
 • Приватизація житлових
  приміщень в гуртожитках, які були раніше самовільно переплановані (під кухні,санвузли, коридори, прохідні кімнати тощо) також можлива, але після погодження  усіх технічних умов щодо можливості перепланування.
 • Закон закріплює можливість визнання в судовому порядку недійсними договорів купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому.

 

Також дія закону у частині права на безкоштовну приватизацію жилих приміщень в гуртожитках повинно поширюватися тільки на тих мешканців гуртожитків:

 • яким було видано спеціальні ордера і які були вселено в гуртожитку на підставі договорів найму житлових приміщень передбачених Житловим кодексом Української РСР у зв’язку з їх перебуванням у трудових відносинах з підприємством або організацією, у віданні або власності якої перебував гуртожиток;
 • яким після видані спеціальних ордерів та вселення в гуртожитку на підставі договорів найму житлових приміщень передбачених Житловим кодексом Української РСР у зв’язку з їх перебуванням у трудових відносинах з підприємством або організацією, у віданні або власності якої перебував гуртожиток і після передачі гуртожитків у статутні капітали господарських і колективних товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації колишніх державних і комунальних підприємств були укладені договори оренди житла передбачені статтями 810, 811 – 813 Цивільного кодексу України на вимогу власників таких гуртожитків або їх представників.

При цьому встановлюється, що закон не поширюється на громадян, які:

 • проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання у зв’язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв’язку з роботою (службою) за контрактом;
 • які проживають у гуртожитку, але не перебували (перебувають) у трудових відносинах з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку; які проживають у гуртожитку без правових підстав, визначених цим законом.

Як  повідомляв Львівський портал, 20 квітня 2016 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №1076 щодо удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків. Відповідний законопроект підтримали 252 народних депутатів.

Однак 20 травня 2016 року Президент України Петро Порошенко застосував право вето до Закону щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

Співавтор законопроекту щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків І. Васюник тоді заявляв, що «Радники та друзі президента зробили йому дуже погану послугу».

Після цього обурені мешканці гуртожитків пікетували Порошенка.

Детальніше про проблему мешканців гуртожитків читайте у нашому матеріалі: «Приватизацію житла у гуртожитках знову відклали в шухляду. Зріє соціальний «вибух».

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...