ОСТАННІ НОВИНИ

Мешканців Львівщини кличуть на фестиваль сільської культури

|

У селі Підгайчики Золочівського району 4-5 червня відбуватиметься великий фестиваль сільської культури «Підгаєцькі святкові фестини». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

«Підгаєцькі святкові фестини» – це дводенний благодійний культурний фестиваль, що має на меті зберігати давні сільські традиції, піднімати дух селянства та презентувати мультикультурну Галичину, адже у 600-літній історії цього села гармонійно сплелись українські, німецькі та польські традиції.

Фестини відбуватимуться 2 дні. Упродовж першого фестивального дня відбудуться майстер-класи, молитва, народні гуляння, свято пляцка, ярмарок, святковий концерт, відкриття історичної виставки та виставки стародавніх речей. А для молоді передбачена велика вечірня програма.

У програмі майстер-класів: малювання ікон на склі, виготовлення автентичних коників-мотанок, аквагрим (розмальовування обличчя спеціальними фарбами), а також унікальний урок з ткацтва – виготовлення крайки.

Організатори заздалегідь досліджують архітектурні традиції та особливості будови селянської хати у Підгайчиках та обіцяють здивувати учасників фестивалю цікавим дійством, до якого зможуть долучитися усі.

Другого фестивального дня відбудеться дискусія «Підгайчики 2027: Цілі та завдання», на яку запрошуються всі, кому не байдуже майбутнє села. Опісля, гості фестивалю матимуть змогу відвідати виступ театру.

Всі фестивальні дійства відбуватимуться у Народному домі та на площі перед ним. На усі заходи вхід безкоштовний. Підгаєцькі фестини – це також і благодійний фестиваль, і зібрані під час нього кошти використають на ремонт Народного дому та відновлення його для потреб громади.

Довідка

Фестиваль відбувається у межах святкування 620 річниці першої письмової згадки про Підгайчики. Уперше Підгайчики згадуються в 1397 році у судових книгах Глинянського суду. Документ, у якому йдеться про село, пов’язаний з іменем відомого українського шляхтича Дениска Лагодовського, який у судових документах згадується як «Дениско Лагодовський з Підгаєць».

Фото: ЛОДА

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...