ОСТАННІ НОВИНИ

23 потребуючі львівські сім’ї отримали квартири

|

Сьогодні 23 львівські сім’ї отримали квартири у новобудові на вулиці Ковалика, 1. Всі ці сім’ї стояли на обліку у Львівській міській раді і завдяки Програмі пільгового молодіжного кредитування все ж отримали своє помешкання під пільгові довгострокові кредити, передає Львівський портал.

18 квартир для молодих сімей профінансувала Львівська міська рада в рамках Програми пільгового молодіжного кредитування на загальну суму понад 9 млн. грн. Одна квартира профінансована одинокому молодому громадянину за кошти Львівського обласного бюджету, ще одна – науково-педагогічному працівнику за кошти Міністерства освіти і науки України. І ще три квартири профінансовані за кошти статутного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

«Дуже приємно, що серед цих людей є багато багатодітних сімей. З місцевого бюджету ми виділили 9 мільйонів гривень. Це дуже великі кошти, але нема іншого варіанту, як допомагати молодим людям. На сьогодні, молодій людині, яку б вона не мала роботу, дуже важко купити житло. В цілому світі отримують під 1-2% річних на 10-20 років кошти і, маючи хорошу роботу, можуть їх сплачувати. Ми пробуємо цей процес урухомити у Львові», – розповів Андрій Садовий.

«В рамках реалізації державної житлової політики діють державні і регіональні програми, які покликані забезпечити житлом молоді сім’ї. Це пільгові та іпотечні кредити. На сьогодні сім’ї з дітьми, які взяли кредити на придбання житла в цьому будинку, сплачують безвідсоткові кредити. Відтак, поєднуючи зусилля державного бюджету, місцевих бюджетів, ми можемо досягти якихось результатів. Проте цих коштів недостатньо. Понад 60 тисяч молодих сімей в державі потребують покращення житлових умов та перебувають на квартирному обліку», – наголосив голова правління Державної спеціальної фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергій Комнатний.

Серед учасників Програми, які отримали квартири – молоді сім’ї, зокрема чотири багатодітних сім’ї, діти-сироти, науково-педагогічні працівники, а також – працівник міліції та працівник цивільного захисту. Також квартиру отримав і одинокий молодий громадянин-учасник Програми.

Подружжя Бородатих з п’ятьма дітьми також була учасником цієї Програми і отримали 5-кімнатну квартиру в площею 140 квадратних метрів.

«Десь у 2000-х роках ми за стандартною процедурою ставали на чергу у Львівській міській раді. Потім проходив час і мимоволі виникала думка, що це все тільки для запису. І десь у 2013 році був дзвінок представників цієї програми, потім у 2014, у 2015. Тож ми звернулися у фонд, нам все розказали, але до останнього все ж не вірилось, що це можливо. У нашій ситуації програма передбачає 50% державних коштів і помісячне розтермінування платежів, які ми буде сплачувати впродовж 20 років», – розповіла сім’я Бородатих.

Довідка

Питання пільгового кредитування житла для молоді регулює «Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла», затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 584 від 29.05.2001 року,

Порядок взаємодії Львівської міської ради з Львівським регіональним управлінням державної спеціалізованої установи державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву про надання пільгових довготермінових кредитів за рахунок коштів міського бюджету м. Львова, затверджений ухвалою Львівської міської ради  № 939 від 21.06.2007 (зі змінами), та Програма забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян м. Львова на 2013-2017 роки, затверджена ухвалою Львівської міської ради № 2308 від 30.05.2013 року.

З 2003 року по 2016 рік включно з бюджету міста Львова на надання пільгових довготермінових кредитів виділено 29 271 891,04 грн. (84 кредитних договорів). Повернуто до бюджету 5 006 943, 58 грн. Достроково погашено 12 кредитних договорів.

Протягом трьох останніх років на молодіжне кредитування з бюджету міста Львова виділено та освоєно кошти:  2014 рік – 2 139 786 грн (5 кредитних договорів); 2015 рік – 6 037 831 грн (12 кредитних договорів); 2016 рік – 5 393899 грн (9 кредитних договорів). У 2017 році з міського бюджету міста Львова передбачені кошти в сумі  6 710 274,0 грн.

За час діяльності Львівського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» надано 406 пільгових молодіжних кредитів по Львівській області.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...