ОСТАННІ НОВИНИ

Кліщі атакують: як вберегтись від укусів членистоногих

|

На Львівщині сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки активності – квітень-травень та серпень-вересень. Зараз починається весняний пік активності, тож департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації попереджає про небезпеку та закликає мешканців бути обережними, передає Львівський портал.

Кліщі добре переносять низькі температури і можуть голодувати кілька років, відтак, цьогоріч слід очікувати високих показників їх чисельності та підвищеного ризику зараження людей трансмісивними хворобами.

У 2016 році  в медичні заклади області звернулися 1253 особи, у 150 діагностували хворобу Лайма. Станом на сьогодні по допомогу звернулася 221 людина, у 9-х осіб зареєстрували хворобу Лайма.

Як вберегтися від укусів кліщів?

Щоб було легше помітити кліщів, збираючись на відпочинок, слід одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. На голову потрібно одягати хустинку, кепку або ж капелюх.

Обираючи місце, де плануєте відпочивати, стежте, щоб поблизу не було високої трави, щоб місце не було захаращене і добре освітлювалося сонцем. Якщо виїжджаєте на природу з ночівлею, звільніть місце для привалу від сухої трави, гілок, хмизу. Час від часу оглядайте себе та осіб, що з вами, обов’язково вдома ще раз повторіть процедуру. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

Повернувшись додому, слід відразу зняти одяг, білизну, варто все випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

Якщо ви брали зі собою на відпочинок домашнього улюбленця, то його теж слід оглянути перед тим, як впустити в помешкання.

Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти. Але їх слід наносити відповідно до інструкції.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть уражати й через деякий час після відвідування зеленої зони, якщо зачепилися на одязі чи речах. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами квітів, домашніми тваринами, через балкон чи відчинену кватирку, якщо живете поблизу парків чи зелених зон.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. У цей час він виділяє анестезуючу рідину, яка робить укус майже безболісним, тому людина може нічого не відчувати. Лише згодом, через кілька годин, виникає відчуття болю, свербіння або дискомфорт у місці укусу. Через 2-3 дні у місці присмоктування з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах за рахунок випитої крові. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб, і увесь цей час смоктати кров.

Що швидше помітити кліща, то легше його видалити. Із збільшенням тривалості присмоктування кліща, ймовірність зараження збільшується. Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування. Якщо комаха була на тілі менше ніж добу, вірогідність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб.

Щоб витягнути кліща слід звернутись до лікаря-хірурга або травматолога в поліклініку або травмпункт. В подальшому – до лікаря-інфекціоніста, щоб вирішити питання профілактичного лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *