ОСТАННІ НОВИНИ

Гройсман і Насалик в унісон заявили на Львівщині, що шахти більше не будуть збитковими

|

Нова ідеологія управління у вугільній галузі дозволить українським шахтам забути про збитковість. Про це сьогодні, 30 травня, під час брифінгу у межах робочої поїздки на Львівщині заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент львівського порталу.

За його словами, у вугільній системі є багато недоліків щодо охорони праці та безпеки гірників.

«Ми вважаємо, що є багато недосконалостей в самій системі. Треба інвестувати у безпеку шахтарів і у Львівській області особливо. Тому що таргедія, яка відбулась на шахті «Степовій», напевно, дала всім дуже чіткий сигнал зрозуміти, що економити керівникам шахтових об’єднань на безпеці гірників просто неприпустимо. Ми завершили одну перевірку, де визначили пріоритети щодо безпеки.  На минулому засіданні уряду ми затвердили концепцію, яка дозволить вивести шахти із того стану, де вони сьогодні є. І тут є ряд заходів, але головне, ми маємо інвестувати в прибутковість шахт, а не в їхню збитковість. І ця ідеолога закладена у системі управління вугільної галузі», – переконує глава уряду.

Водночас учора, 29 тарвня, ід час робочого візиту на Львівщину Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик представив концепцію реформування вугільної галузі країни до 2020 року.

Міністр провів робочу нараду з керівниками шахт та трудовими колективами у селі Глухів Сокальського району на шахті «Степова». Вони відповіли на питання шахтарів щодо виплати заробітної плати та умов праці.

«У середу Кабмін прийняв концепцію реформування вугільної галузі, тобто план дій її реалізації. Вона передбачає збільшення видобутку газової групи вугілля, оскільки є така потреба в Україні. Ми також ставимо завдання, щоб українські шахти були бездотаційними, самодостатніми і прибутковими, а отже, одночасно розв’язати питання соціальної сфери та екології в шахтарських регіонах. Якщо нам це вдасться реалізувати – уже за рік і два місяці в нас практично не буде збиткових шахт» – зазначив Ігор Насалик.

Крім того, Міністр запевнив, за рік зарплати у шахтарів мають збільшитись удвічі. Ігор Насалик зазначив, цьогоріч з державного бюджету передбачено 200 мільйонів гривень на закупівлю засобів захисту для шахтарів, на нове обладнання з державного бюджету виділено1 млрд 800 млн грн на 29 українських шахт. З них 228 млн грн передбачено на оновлення обладнання шахти «Степова».

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...