ОСТАННІ НОВИНИ

Після важкої хвороби помер відомий львівський мистецтвознавець Василь Откович

|

На 67 році життя відійшов у вічність відомий мистецтвознавець Василь Откович. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

“Василь Петрович все своє життя присвятив розвитку національної культури, вихованню талановитої творчої молоді. Його вагомий особистий внесок у збереження української культурної спадщини спричинився до здобуття високого авторитету серед широкого кола громадськості та мистецького середовища. Добра, чуйна людина, завжди допомагав іншим, всією душею прагнув бути корисним українському суспільству”, – йдеться у повідомленні департаменту у Facebook.

Василь Откович – кандидат мистецтвознавства, доцент, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України. Він відомий в Україні дослідник народного іконопису, автор монографій, альбомів, наукових каталогів, численних публікацій, присвячених питанням давнього і сучасного мистецтва, а також проблемам музейної справи та мистецької освіти.

Василь Откович – організатор та провідник культурно-мистецького життя Львова. Тридцять років присвятив музейній галузі в Україні. Зокрема, упродовж 1990-1994 рр. очолював Музей етнографії та художнього промислу НАНУ, у 1994-2001 рр. – директор Національного музею у Львові. У 2001 – 2002 рр. обіймав посаду начальника управління культури Львівської облдержадміністрації. З 2003 року – директор Львівського коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. Івана Труша.

З 2004 року завідував кафедрою візантології Львівського національного університету ім. І. Франка, з 2005 року перебував на посаді в. о. професора Львівської національної академії мистецтв.

Про час та місце прощання з Василем Петровичем Отковичом буде повідомлено додатково.

Як повідомляв раніше Львівський портал, під час благодійної виставки у Львові проводили збір коштів для лікування Василя Отковича, в якого було діагностовано онкологічне захворювання.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...