ОСТАННІ НОВИНИ

Парламент схвалив низку важливих законів щодо децентралізації та реформи місцевого самоврядування

|

9 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України №2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування». За це рішення проголосували 253 народні депутати. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.

«Це дуже важливий законопроект, який дасть можливість залучати компетентних осіб до роботи в органах місцевого самоврядування, і які обиратимуться обиратися на конкурсних засадах, будуть  отримувати гідну оплату праці. Це логічне продовження реформування державної служби. Це реальна можливість нам приєднатися до виконання Європейської Хартії місцевого самоврядування. Це великий крок вперед до майбутнього місцевого самоврядування України», — наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Метою законопроекту є встановлення нових правових та організаційних засад служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності на благо держави і громади, а також для гарантування реалізації громадянами України права рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування.

Проектом Закону передбачається створення правових передумов для:

  • підвищення престижності служби в органах місцевого самоврядування;
  • врегулювання статусу службовця органу місцевого самоврядування;
  • рівного доступу до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі заслуг;
  • прозорого прийняття на службу до органів місцевого самоврядування;
  • стимулювання кар’єрного зростання;
  • деполітизації;
  • нової моделі оплати праці, що мінімізує суб`єктивізм керівника;
  • впровадження ефективного механізму запобігання корупції;
  • підвищення рівня соціального та матеріального захисту службовців.

Проект містить ряд новел, головними серед яких є: новий поділ посад в органах місцевого самоврядування на категорії; вимоги до політичної неупередженості службовців; вимоги до рівня професійної компетентності особи, яка претендує на зайняття посади в органах місцевого самоврядування; порядок проведення конкурсу; новели щодо оплати праці, преміювання та заохочення.

Також учора, 9 лютого, Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України № 4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)». За це рішення проголосували 271 народний депутат.

Документ більш чітко визначає статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

Зокрема, в чинне законодавство вводиться поняття «старостинський округ», межі якого співпадають з межами території юрисдикції рад тих громад, які об’єдналися. Цим запроваджується повсюдність інституту старост в межах об’єднаної територіальної громади, що є гарантією захисту прав та інтересів жителів всіх сіл та селищ.

Окрім того, 9 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України №4110 «Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів. За це рішення проголосували 238 народних депутатів.

Законопроект передбачає, що набуттю повноважень сільським, селищним, міським головою має передувати його реєстрація відповідною територіальною виборчою комісією.

Прийняття запропонованого законопроекту дозволить унормувати питання набуття повноважень сільського, селищного, міського голови та обмежить можливості сумісництва посади голови громади з іншими видами діяльності, – вважають у міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *