ОСТАННІ НОВИНИ

Якщо не провести протиаварійні роботи по інфільтрату, через місяць тут буде жах, - Кістіон

|

«Якщо ми оперативно не зробимо протиаварійні роботи по інфільтрату, через місяць тут буде жах. Якщо ми не почуємо один одного, то будемо мати гіршу проблематику, ніж маємо зараз», – про це заявив сьогодні, 2 лютого, віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, інспектуючи Грибовицьке сміттєзвалище. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Як повідомив Львівському порталу депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський, сьогодні на Грибовицьке сміттєзвалище приїжджав віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон та голова ДСНС України Микола Чечоткін. Окрім того, на місці було керівництво Львова і області, мешканці Грибович, Малехова і Дублян.

«Спочатку громаду не хотіли пускати, але людям вдалося прорватися. Всі пройшли по дамбі озера з інфільтратами. Ми побачили, що рівень інфільтратів дуже високий. Зі сторони, де стався обвал, тече річка інфільтратів, і це все впадає та просочується в ґрунт. Внизу стояла машина, яка викачувала інфільтрати, які частково вивозяться на гору. Подивились, що за місяць-півтора може бути дуже складна екологічна катастрофа, бо невідомо, чи витримає та дамба, невідомо, якою буде інтенсивність опадів», – сказав кореспонденту Львівського порталу І. Муравський.

«Першочерговим завданням буде оперативна зустріч сьогодні о 14.00 всіх служб та представників мешканців, які будуть вирішувати, що далі робити. Мешканці схильні до того, щоб поставити сучасну установку з очистки інфільтратів, бо ця стара, що була поставлена, фактично вже не працює. Це були марно витрачені кошти», – додав депутат.

Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон наголосив на важливості негайного вирішення двох питань – це робота з інфільтратами та підсилення дамби.

«Якщо ми оперативно не зробимо протиаварійні роботи по інфільтрату, через місяць тут буде жах. Якщо ми не почуємо один одного, то будемо мати гіршу проблематику, ніж маємо зараз. Наша делегація була у Вінниці. Повірте, ситуація, яку ми застали, була не краща, ніж тут, але якщо ми почуємо один одного, то обов’язково крок за кроком цю проблему вирішимо. Перше – це треба відкачати інфільтрат, бо буде катастрофа, потрібно підсилити дамбу. Також треба відновити роботу інфільтраційної станції. Ситуація зрозуміла, ми сьогодні порадимось, що з цим робити далі. Але підкреслю, що знайти правильне рішення можна лише спільно: місто, уряд, область», – зазначив під час спілкування з мешканцями Грибович віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

Також урядовець наголосив на необхідності проведення робіт з виположення схилу.

«Ми повинні знайти правильне рішення, щоб убезпечити цю ситуацію. Перший крок – треба зайнятись інфільтратом: підсилити дамбу і  відкачати фільтрати. Далі потрібно виположувати схил, щоби не сталося обвалу», – наголосив віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

Додамо, що громада вимагає, щоб сміттєзвалище укріплювали або землею, або будівельними матеріалами. Люди категорично проти укріплення сміттям. Окрім того, мешканці хочуть, аби на звалищі була проведена рекультивація, вирішення проблеми з інфільтратами та дегазація полігону.

Нагадаємо, вчора директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Сергій Бабак повідомив, що на «Збиранці» потрібно терміново провести укріплюючі роботи, які мають робитися виключно зі сміття.

Фото: Ігор Муравський

Відео: ЛМР

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...