ОСТАННІ НОВИНИ

У колонії на Сокальщині прокуратура виявила жахливі умови тримання в’язнів

|

Умови перебування засуджених у Сокальській виправній колонії №47 потребують негайного покращення. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі прокуратури у Львівській області.

Органами прокуратури Львівської області здійснюється постійний нагляд за додержанням прав в’язнів у місцях несвободи.

У ході перевірок звертається особлива увага на дотриманні законодавства щодо запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню із засудженими, дотримання умов та порядку тримання у відповідності до вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Незважаючи на внесення органами прокуратури області у 2016 році 83 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 81 службову особу установ виконання покарань, порушення вимог законодавства з цих питань продовжують мати місце.

Підтвердженням цього є результати чергової перевірки, проведеної в поточному році прокуратурою Львівської області в Сокальській ВК №47.

Як наслідок знову виявлено ряд порушень щодо забезпечення прав в’язнів на належні умови тримання, режимних вимог, надання необхідної медичної допомоги, зміни умов тримання тощо.

Зокрема, встановлено факт безпідставного утримання, всупереч внесеним змінам до чинного законодавства, в дільниці посиленого контролю виправної колонії (більше 3 місяців) в’язня та не переведення його до дільниці з полегшеними умовами тримання (ресоціалізації).

Виявлено порушення прав в’язнів на придбання продуктів харчування та предметів першої необхідності. Асортимент товару в крамниці установи є вкрай незадовільним: із 103 найменувань, в наявності були лише 3, а саме кетчуп, чай, мило тощо.

Попри неодноразове реагування органів прокуратури області, в зазначеній установі виконання покарання продовжують мати місце системні порушення прав в’язнів на належні умови тримання. Житлові приміщення установи, в яких перебувають в’язні, штрафні приміщення, де засуджені відбувають дисциплінарні стягнення, потребують поточного ремонту, санвузли – капітального із заміною обладнання, оскільки перебувають в антисанітарному та зношеному стані. В окремих камерах штрафних приміщень неналежне штучне освітлення, а нічне – перебуває в неробочому стані.
Незважаючи на холодну пору року, з кранів умивальників окремих житлових приміщень установи подається лише холодна вода, що створює передумови для простудних та інфекційних захворювань в’язнів, у кімнатах для вмивання холодно та сиро.

У медичній частині установи відсутні інфекційний та психіатричний ізолятори, що унеможливлює розміщення в’язнів, які становлять небезпеку для оточення, окремо від інших засуджених.

За результатами перевірки на усунення виявлених порушень прокуратурою Львівської області керівнику Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України внесено вказівку з вимогою негайного усунення виявлених порушень.

Фото: прокуратура

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...