ОСТАННІ НОВИНИ

Прецедент: Київський суд присудив подружжю майже сім мільйонів за зруйнований будинок у АТО

|

27 січня Печерський районний суд Києва присудив парі пенсіонерів майже 7 мільйонів гривень за зруйнований в АТО будинок. Про це йдеться у блозі журналіста Олега Шинкаренка на сайті «Лівий берег».

«У листопаді 2014-го у ванну влучив артилерійський снаряд, – каже жінка. – Ми спочатку відремонтували пошкодження, але світла й води не було, тому ми залишили будинок. Тоді дуже сильно стріляли, тому ми виїхали швидко і навіть не встигли забрати речі. Вдалося вивезти тільки два телевізора та люстри. Потім до 15 січня 2015 року у будинок ніхто не заходив, 20 січня прийшли військові української армії і перетворили наше житло на вогневу точку. Коли ми повернулися туди у жовтні, то будинок був повністю зруйнований: без даху, без вікон. У домі як Мамай пройшов».

Зараз важко хворі пенсіонери орендують житло у Київській області і втратили останню надію на порятунок будинку. «Передають, що вікна закрили плівкою, але все одно дощ та сніг заливає кімнати, – каже Світлана Василівна, – я сказала чоловіку, що більше не поїду туди. Були б ми молодими, то можна було би сподіватися, що заробимо, а зараз нас ніхто й на роботу не візьме». Законодавство України забезпечує соціальний захист постраждалим від дій терористів, тому жінка звернулася за консультацією до Української Гельсінської спілки з прав людини. Вони дізналися про таку можливість ще від мешканців сусіднього села Піски, яким УГСПЛ допомагала ще раніше.

Адвокат, яка співпрацює із Центром стратегічних справ УГСПЛ, Юлія Науменко підготувала і подала дві заяви: до Європейського суду з прав людини та позовну – до Печерського райсуду Києва. «Я була представником постраждалих у суді і 1 вересня 2016 року представила від їхнього імені до суду позов щодо вартості втраченого майна, – каже адвокат. – наразі скарга у Європейському суді зареєстрована, а в українському суді вже є перші позитивні результати».

Так, 27 січня Печерський районний суд Києва своїм рішенням задовольнив позов до держави Україна в особі Кабінету Міністрів, Державної казначейської служби, Антитерористичного центру при СБУ, Міністерств оборони та внутрішніх справ та Головного управління Національної гвардії України. Сума відшкодування з Державного бюджету України за шкоду, заподіяну внаслідок терористичного акту за пошкоджений будинок та майно, склала понад 6,7 млн гривень, а також по 10 000 гривень компенсації моральної шкоди кожному. Рішення суду для пенсіонерів було повною несподіванкою, оскільки вони давно зневірилися у судовій системі України.

Рішення Печерського суду – не остаточне, оскільки відповідачі були ним вкрай незадоволені і збираються подавати апеляційну скаргу.

 

 

 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...