ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові стартувала робота над впровадженням безвідходного поводження зі сміттям

|

Львів долучається до світової ініціативи Zero waste: у місті стартує розробка стратегії поводження з ТПВ на 2017-2022 роки. Про це сьогодні, 11 січня, під час прес-конференції розповіли ініціатори розробки проекту.

zero

Так, йдеться про перехід від управління відходами до управління ресурсами, що сприяє економічному та соціальному розвитку. Для цього пріоритет надають заходам із запобігання утворення відходів, роздільному збору сміття та повторному використанню товарів. Ця концепція і буде основою Стратегії поводження з відходами на 2017-2022 роки. Відтак, Львів повинен стати першим містом України, що приєднається до спільноти прогресивних міст світу.

«Сьогодні ми даємо публічний старт розробці цієї стратегії, до якої хочемо залучити громадськість із різних середовищ. Ми ставимо перед собою 2 пріоритети. З одного боку – це максимальна партисипативність та інтегрованість стратегії. З іншого – ми звернулись до наших міст-партнерів у Польщі, до «Зеленої столиці» Любляни, до одного з найбільш зелених міст Європи – міста Фрайбурга, які допомагатимуть нам у роботі над нашою візією. Окрім того, ми сьогодні також звернулися до німецьких колег, які працюють над національною стратегією поводження з ТПВ. Загалом, ми б хотіли, щоб через 5 років хоча б 30% відходів не йшли на захоронення, а перероблялись, сортувались тощо», – заявив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

«Zero waste» –  це переосмислення нашого ставлення до ресурсів у місті. Власне у стратегії буде закладено нове бачення того, що ми викидаємо: що можна замінити, зремонтувати, переналаштувати у місті, щоби сміття не було. Адже сміття – це не лише щось непотрібне, яке займає величезні площі в Україні, а ресурс, який, фактично, занедбується. І, налагодивши систему попередження утворення відходів, їх перевикористання, ремонту і переробки, ми зможемо економити ресурси», – зазначила консультант з питань сталого розвитку Ірина Миронова.

Передбачається, що план дій, згідно зі стратегією, охоплюватиме декілька пріоритетних напрямів:

  • попередження;
  • перевикористання;
  • сортування;
  • перетворення в енергію;
  • захоронення.

План дій базуватиметься на європейській ієрархії поводження з відходами, де основну увагу зосереджують на перших трьох позиціях.

За проміжними результатами напрацювань, стратегія охоплюватиме:

промоцію зменшення кількості відходів, їх сортування та переробки;

створення умов для ефективного сортування сміття;

освіту для різних груп населення;

роботу з бізнесом та економічні стимули.

Усіх охочих долучитись до розробки стратегії поводження з ТПВ запрошують на публічне обговорення, яке відбудеться сьогодні, 11 січня, о 17.30 год в Центрі міської історії (вул. Богомольця, 6; конференц-зал). Участь візьмуть Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, Ірина Миронова, експерт із сталого розвитку, Олег Котис, координатор соціальної ініціативи «Хтось не зробить», Тарас Яценко, співзасновник медіахабу «Твоє місто», та Даніель Аспліф, керуючий директор CDM Інжиніринг Україна (скайпом).

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...