ОСТАННІ НОВИНИ

Нині у Львові оберуть найталановитіших музикантів для Молодіжного симфонічного оркестру

|

Сьогодні, 12 грудня, у Львові оберуть тридцять найталановитіших музикантів, які стануть першими учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України. Створення Молодіжного симфонічного оркестру України відбудеться у рамках фестивалю LvivMozartArt та за сприянням Міністерства культури України та Бетховенського Фестивалю (м. Бонн, Німеччина). Медіа-партнером проекту є Deutsche Welle. Про це повідомляє Львівський портал.

оркестр

Для участі у прослуховуванні  11-12 грудня попередньо було подано 166 заявок, середній вік учасників – 14-20 років, це учні звичайних та спеціалізованих музичних шкіл, музичних училищ та академій. Варто відзначити, що заявки подані з усіх куточків України, як з великих міст, так і маленьких сіл Львівської, Київської, Херсонської, Донецької, Івано-Франківської, Хмельницької, Рівненської, Житомирської, Кіровоградської, Луганської, Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької, Закарпатської, Волинської, Одеської, Черкаської та Сумської областей.

За словами Оксани Линів, ініціатора проекту,  диригента  Баварської Державної опери, створення Молодіжного симфонічного оркестру – це унікальний подарунок для України. Молодим талановитим музикантам, і з боку України, і з боку Німеччини, відкривається чудова нагода попрацювати разом, провести час, насичений творчими подіями. Проект створення Молодіжного симфонічного оркестру – це унікальний музичний та людський досвід, адже це не просто знайомство з німецькими колегами, а можливість стати єдиним колективом.

«Федеративний молодіжний оркестр в якості національного молодіжного оркестру Федеративної республіки Німеччина об’єднує молодих людей  з обох країн у віці від 14 до 19 років.  Ми сповідуємо такі цінності, як відкритість, терпимість і діалог між культурами. Проекти в Китаї, Південній Америці, Тунісі, Мексиці та Туреччині показали нам, наскільки важливим є «будівництво мостів», які створюють молоді люди, об’єднані любов’ю до музики. Спільний оркестр з молодими українськими музикантами буде джерелом натхнення для обох сторін і, впевнені, сприятиме зближенню двох націй», – переконаний Зенке Лентц, керівник Федеративного молодіжного оркестру ФРН.

Нагадаємо, що у рамках участі у складі Молодіжного симфонічного оркестру України передбачено концертний тур Україною (Львів – Київ – Одеса – Харків) та Німеччиною (Бонн, Берлін) в серпні та вересні 2017 року разом з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини. Молоді музиканти матимуть змогу грати в найпрестижніших концертних залах та вдосконалювати свою професійну майстерність під керівництвом доцентів з Берлінського філармонічного оркестру.  Під керівництвом диригента Оксани Линів буде підготовлена програма, до складу якої увійдуть твори українських та німецьких класиків.

«Два фестивалі, які носять імена великих композиторів, Моцарта і Бетховена, планують спільний проект – створення Молодіжного симфонічного оркестру України. Це обіцяє стати подією високого мистецького рівня, – зазначає Найк Вагнер, голова Бетховенського фестивалю.  – Ми дуже радіємо з того приводу, що наш фестиваль цього року звернеться до музичних традицій України,  і таким чином це дозволить творчий обмін між молодими людьми двох країн – обмін, який виходить далеко за рамки суто музичні».

І етап – 11-12 грудня 2016 року, м. Львів, Україна – прослуховування та відбір учасників.

ІІ етап – 20-28 серпня 2017 року, музична підготовча робота та концертний тур містами України – Львів, Київ, Одеса, Харків.

25 серпня 2017 року у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької на завершення новозаснованого фестивалю LvivMozartArt заплановано перший спільний концерт двох оркестрів за участі запрошених солістів, зірок світової сцени.

ІІІ етап – серпень-вересень 2017 року – концертний тур Україною (Львів-Київ-Одеса-Харків) та Німеччиною (Бонн, Берлін) разом з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини.

 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...