ОСТАННІ НОВИНИ

Чи закриють назавжди Жовківський костомельний завод?

Катерина Родак

|

Жовківську філію ДП «Укрветсанзаводу» хочуть зробити комунальним підприємством і залучити приватного інвестора, аби той з «чистого листка» запустив роботу підприємства. Про це Львівському порталу розповів голова тимчасової комісії з питань костомельного заводу Жовківської районної ради, депутат Ігор Муравський.

костомельний

За його словами, днями комісія завітала на територію заводу і прийняла рішення рекомендувати депутатам Жовківської райради закрити це підприємство.

«Ми прийняли рішення, щоб цей завод закрити, але не повністю, а перевести у комунальну власність. Тобто зробити при Жовківській районній раді комунальне підприємство, яке би могло взяти на баланс завод. Також плануємо зробити конкурс на інвестора (змінити цільові призначення, щоб можна було залучати іноземних інвесторів) і зробити сучасний завод, який би платив податки , де би працювали мінімум 50 чоловік, і де би був прибуток. Це може бути варіант 51% – комунальної власності, 49% – приватної… Наразі ми не бачимо рухів від ДП «Укрветсанзавод». Документів вони не мають, ми їх зобов’язали звітувати про те, скільки приходить щотижня сировини, просили фінансовий звіт – не надають…У нас незабаром буде сесія, будемо також звертатись до Міністерства агрополітики, у філію ДП «Укветсанзавод» в Києві, щоб це підприємство передали у комунальну власність…», – розповів І. Муравський.

За його словами, за півроку після гучного скандалу на території заводу так і не навели лад.

«За півроку запущений один паровий котел, який з 2008 року стояв. Всього їх було чотири штуки. Вони (керівництво заводу, – ред.) самовільно підключили цей паровий котел, зробивши з нього електричний котел. На це немає ніякого проекту, не відбувався ввід в експлуатацію. Вони пробно зробили декілька мішків кісткового борошна за допомогою нього, хоча мали запустили його роботу у три зміни. Також на території заводу величезна кількість кісток, які складують, щурі розводяться…», – зазначив депутат.

За його словами, нове керівництво заводу почало утилізовувати тваринні рештки методом кагатування, щоправда не так, як цього вимагають норми.

«Кагатування ДП «Укрветсанзавод» розробив ще два роки тому. Але Жовківська філія не практикували цей метод. Втім після збурення, коли активісти натрапили на величезний могильник, Жовківська філія почала кагатувати. На території під відкритим небом викопана глибока яма, і туди скидають туші, пересипають вапном, соломою і додають хімікати, щоб швидше проходила ферментація. Але вся оця рідина, інфільтрат від гниття, потрапляють в ґрунт. Для методу кагатування мають бути спеціальні бетонні жолоби. Всередині має бути плівка, що не пропускає інфільтрат у землю, і тоді можна кагатувати… Словом, це не завод, а стихійний могильник…»,- зауважив І. Муравський.

На питання, що будуть робити підприємці, які поставляють тваринні решки до костомельного заводу, якщо його (навіть тимчасово) закриють, він відповів:

«Частину підприємств уже перенаправлено в інші області. До приладу, Ковель запустив своє підприємство, є також Тернопіль і решта міст. Це все вирішується».

Також він повідомив, що уже є декілька інвесторів, готових взятися за костомелньий завод на Жовківщині.

«У 2013-2014 рр. були  три інвестори, один з них навіть 17 млн євро пропонував. Якщо зараз вдасться це питання підняти, то будемо звертатись до іноземців… Якщо взимку знайти інвестора, то навесні це неподобство можна ліквідувати», – додав він.

Львівський портал звернувся до директора філії ДП «Укрветсанзавод» Ірини Колодій за поясненнями щодо ситуації довкола підприємства. За словами посадовця, станом на сьогодні на підприємство щомісяця надходить близько 80 тонн тваринних решток, які кагатуються та переробляються у кісткове борошно.

«В листопаді 2016р. введено в експлуатацію котел КВМ-4,6 який працює на електриці, що дає змогу утилізовувати 9 тон сировини в добу. В середньому в місяць надходить 80 тонн сировини, що переробляється в м’ясо-кісткове борошно та частково кагатується. Для більш належного впорядкування території кагатування закуплені фундаментні блоки», – зазначила вона.

Також вона повідомила про закупівлю нового обладнання для заводу.

«Закуплено матеріали та виготовляється документація для утилізаційної печі, яка дозволить утилізовувати  15 тон кісток в добу. Також закуплено матеріали для перекриття даху виробничого корпусу, але у зв’язку з погодними умовами роботи не можуть бути завершені», – розповіла І. Колодій.

За її словами, сьогодні на підприємстві працює 13 людей.

На питання про передачу заводу у комунальну власність та залучення інвестора для його перезапуску, І. Колодій відповіла:

«Жовківська філія є 100% державною власністю і відноситься до категорії підприємств, що не підлягають приватизації».

Варто згадати, що на території Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод» зареєстроване ТзОВ «Жовківський санветзавод» (про це ми писали у цій статті). За словами І. Колодій, це приватне підприємство екс-директора костомельного заводу сьогодні не веде жодної діяльності на території держпідприємства.

«ТзОВ є ліквідовано, господарської діяльності не здійснювало», – уточнила вона.

Раніше Львівський портал писав, що 17 жовтня, на територію непрацюючої філії ДП «Укрветсанзавод» (костомельний завод) у Жовківському районі завезли нову партію мертвих тіл свиней.

Нагадаємо, на початку серпня активісти та журналісти потрапили на територію костомельного заводу і зафіксували жахливу картину: тонни туш мертвих тварин розкладаються просто неба, кістки спалюються біля заводу. Згодом Львівський портал у статті «Львівщина у лайні: нова колекція «ароматів» Жовківського району» писав, що завод вже багато років не функціонує, а мертві тварини звозяться нелегально – через це втрат зазнає екологія. Також стало відомо, що на території державного підприємства зареєстровано ТзОВ з такою ж назвою, що свідчить про «нечистоплотність» діяльності заводу.

Після скандалу Жовківському костомельному заводу призначили нового директора і дали два тижні, щоб прояснити ситуацію щодо діяльності заводу.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...