ОСТАННІ НОВИНИ

До Різдвяних свят експрес-потяг «Київ-Львів» може почати їздити до Польщі

|

Незабаром швидкісний потяг «Інтерсіті», що курсує з Києва до Львова, продовжить свій маршрут до польського міста Перемишль. Про це йшлося під час підсумковового засідання комітету з питань транспорту Верховної Ради України та комісії інфраструктури Сейму Республіки Польща, що проходило у Львові сьогодні, 24 листопада, передає кореспондент Львівського порталу.

dsc_7387

Так, мова йде про продовження маршруту «Дарниця-Львів-Дарниця» до станції Перемишль з використанням часу нічного «відстою» на станції Львів.

«Сьогодні між Києвом та Варшавою курсує дві пари потягів: «Укрзалізниці», та ПКП «Інтерсіті». Цього року є заповнення цих потягів є 75%.  Пасажирів у цьому напрямку з кожним роком стає все більше. Тому ми лише за те, щоб запустити залізнодорожні маршрути, щоб перевозити більше пасажирів»,- заявив під час засідання член правління ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Михальчук.

За його словами, вартість квитків на існуючих маршрутах з Києва і Львова до Польщі – завелика.

«100 євро платити з Києва до Варшави – завелика ціна. Наступного року плануємо зменшити вартість потяга Київ-Варшава на 15% і на 10% на Вроцлав-Львів…Сьогодні уже написаний лист ПКП «Інтерсіті», що ми готові закупити поїзд, який йде з Києва до Львова і продовжити маршрут до Перемишля. Вартість квитка буде – 1500 грн. Після того як запустимо цей потяг, можна буде подивитись, скільки пасажирів буде і вже розглядати будівництво вузької колії до Львова»,- наголосив він.

Водночас представники Польщі зазначили, що ціна на такий квиток має бути 5 євро.

За словами народного депутата та заступника голови комітету з питань транспорту ВРУ Ігоря Васюника, запуск такого рейсу також допоможе дати лад із чергами на кордоні.

«Є застереження до вартості квитка, але це все буде корегуватися, виходячи з попиту… Однозначно таке залізничне сполучення потрібне, оскільки це буде альтернативою автомобільному транспорту і відповідно – це допоможе розвантажити пункти пропуску і зменшити черги на українсько-польському кордоні.
На середину грудня з української та польської сторони мають бути напрацьовані документи для запуску цього проекту. І він стане пілотним в рамках програми “Євроколія”», – заявив він.

Зазначимо, у транспортному комітеті кажуть, що перший потяг до Перемишля може поїхати вже до Різдва.

Додамо, що учора у польському місті Красічин відбулось переш засідання комітету з питань транспорту Верховної Ради України та комісії інфраструктури Сейму Республіки Польща. Сьогоднішнє засідання у Львові було підсумковим.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...