ОСТАННІ НОВИНИ

Вщент розбиту дорогу в Радехові нарешті взялися ремонтувати

|

Дорожники вже тиждень ремонтують дорогу в центрі Радехова. Завершити роботи планують  до кінця року, якщо цьому не завадять погодні умови. Про це у коментарі Львівському порталу повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Руслан Кандибор.

2

«Дорогу в Радехові ми приступили ремонтувати ще минулої суботи, всього там 1 км 700 м полотна. На це передбачено 9 млн грн, які спрямовані від сплати перевиконання митних платежів», – пояснив він.

За його словами, є сподівання, що завершать роботи до нового року.

«Надіємося, що будуть сприятливі погодні умови, і плануємо завершити ремонт до нового року. Але все залежатиме від погоди: якщо будуть морози, ми нічого не зможемо зробити. Поки що погода нам сприяє…», –  зазначив Руслан Кандибор.

Як він пояснив, трасу замощуватимуть бетонною бруківкою. «Якщо буде суха, неморозна погода, то все зробимо вчасно…», – запевнив начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Також він розповів про критичну ситуацію із дорогами області, більшість яких – вщент розбиті:

«У нас на Львівщині є 8 тис. 800 км доріг, які є на балансі Служби автомобільних доріг області. З них в належному стані десь 2 тис. км, тобто, близько 7 тис. км – потребують ремонту. Це Бориня – Мохнате, Львів – Тернопіль, Червоноград – Рава-Руська (окремі ділянки)… Продовжувати можна дуже довго, бо шляхів у такому жахливому стані в нас багато».

Водночас Руслан Кандибор додав: «Мусимо розуміти, що ніхто не проводив ремонту доріг місцевої мережі протягом 25 років».

3

«За останні 1,5 року в Радехівському районі зроблено доріг певно більше, ніж на усій Львівщині. Відремонтована дорога від Бродів до Радехова, від Радехова до Червонограда, від Кам’янки-Бузької до Радехова і до межі з Волинською областю, також зроблено об’їзну Радехова. На сьогоднішній день на всі ці дороги освоєно понад 600 млн грн. Який район області отримав стільки грошей на дороги?!», – зауважив він.

Також Руслан Кандибор пояснив, що Радехів не долучився до фінансування ремонту.

«Раніше мер Радехова обіцяв співфінансування щодо об’їзної, але донині ніхто нічого так і не виділив. Так само нічого не виділялося і на дорогу через місто. Голова Львівської ОДА розмовляв з міськими головами і казав, що там, де є співфінансування, дороги ремонтуватимуться в першу чергу. Якщо ми робили дорогу через Самбір, Старий Самбір, то там мери міст доклали зусиль, щоби були зроблені бордюри, тротуари… Але в Радехові виділили лише 200 тис. грн на дорогу Броди-Радехів (йдеться про облаштування бордюрів)», – зазначив він.

Своєю чергою активістка Радехова Тетяна Садовська розповіла про те, що в самому  центрі міста дорога просто в катастрофічному стані:

«Дорога державного значення Львів-Луцьк, як би це не було парадоксально, проходить через центр Радехова. Вона не є комунальною і її не ремонтували десятки років. Такої критичної ситуації, як цього року, в нас ще не було. Автомобілі їздять просто по тротуару, а це велика небезпека для людей, бо поруч розташовані лікарня та школи. Влітку ці ями засипали відсівом і через те, що об’їзна дорога не була тоді ще зроблена, всі фури, весь габаритний транспорт їхав через центр міста…

Ще рік тому Служба автомобільних доріг провела тендер на ремонт дороги Львів-Луцьк, включивши сюди і ділянку в місті Радехів. Так, Закон України «Про перевиконання митних платежів» дозволив облдержадміністрації спрямовувати кошти від перевиконання митних платежів на ремонт дороги, зокрема, йдеться і про дорогу Львів-Луцьк. Її почали ремонтувати, але оминули Радехів…».

1

Вона додала, що на вимогу громади міста голова Львівської ОДА обіцяв виконати ці роботи ще в липні. «Потім ці обіцянки відкладалися, і ремонт все ніяк не розпочинався», – зазначила активістка.

За її словами, облдержадміністрація звітувала перед Києвом про те, дорога Броди – Червоноград і Львів – Луцьк вже відремонтовані. «Але це неправда, бо вони відремонтовані не до кінця», – обурилася Тетяна Садовська.

Як вона пояснила далі, мешканці неодноразово писали листи і звернення, щоби врегулювати цю ситуацію, але на це все ніхто не реагував.

«На наші звернення і дзвінки не реагували, обіцяли – і нічого не виконували. Відтак ми вирішили відзняти відео, щоби показати нашу дорогу «в усій красі». Це набуло широкого розголосу. Буквально за три дні його переглянуло 30 тисяч осіб», – розповіла мешканка Радехова.

І наголосила, що відразу після цього з’явилася реакція:

«У Радехів завезли техніку і почали проводити ремонтні роботи. Правда, ми не маємо гарантій, що вони будуть виконані у повному обсязі, бо Олег Михайлович у прямому ефірі на телебаченні сказав, що це залежить від багатьох факторів. Тому, ми змушені далі тримати це питання на контролі і дотискати, щоби цю дорогу врешті відремонтували».

Фото: Facebook-спільнота “Дороги Радехівщини”

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...