ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати прийняли бюджет Львова на 2017 рік: на що підуть гроші?

|

Депутати міської ради Львові прийняли бюджет міста на 2017 рік. За відповідне рішення проголосували 42 міські обранці, передає кореспондент Львівського порталу із сесійного залу.

бюджет

Попередньо, проект бюджету розглядали та схвалювали на засіданні виконавчого комітету міськради.

Як йдеться у пояснювальній записці до основного фінансового документу міста, при прогнозуванні дохідної  частини міського бюджету м. Львова на 2017 рік  враховано фактичне виконання дохідної частини бюджету за 2013-2016 роки.

З урахуванням зазначеного прогнозний обсяг доходів  міського  бюджету         м. Львова на 2017 рік обрахований в сумі  5400,5 млн. грн., в тому числі: загальний фонд – 5125,6 млн. грн.; спеціальний фонд 274,9  млн.грн., в тому числі бюджет розвитку – 153,0 млн. грн.

Видатки міського бюджету м. Львова передбачаються в сумі 5392,5 млн. грн., в тому числі видатки загального фонду – 3884,4 млн. грн., спеціального фонду – 1508,1 млн. грн.

В обсязі видатків загального фонду враховано реверсну дотацію в сумі 225,7 млн. грн., видатки за рахунок освітньої субвенції – 589,9  млн. грн., за рахунок медичної субвенції – 529,2 млн. грн. Обсяги реверсної дотації,  освітньої та медичної субвенцій плануються у обсягах, визначених у проекті закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», який схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 15 вересня 2016 року.

При розрахунку прогнозних показників видатків міського бюджету на соціально-культурну сферу враховано запровадження з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати  в розмірі 3200 гривень та посадового окладу (тарифної ставки) працівнику першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки в розмірі 1600 гривень. Передбачається передача на фінансування з міського бюджету усіх видатків (крім видатків на оплату праці педагогічних працівників) по загальноосвітніх закладах; видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я. В обсязі освітньої субвенції враховано видатки в сумі 55,2 млн. грн. на здобуття повної загальної середньої освіти учнями професійно-технічних навчальних закладів.

На освіту  заплановані видатки в сумі 1697,0 млн. грн.

За рахунок освітньої субвенції передбачається виплата заробітної плати педагогічним працівникам 114 загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, 2 вечірніх шкіл, школи-інтернату № 2, дитячого будинку та 19 профтехучилищ  в загальній сумі 589,9 млн. грн. За рахунок коштів міського бюджету  м. Львова буде здійснюватися утримання цих закладів, а також виплата заробітної плати спеціалістам та молодшому обслуговуючому персоналу на суму  552,8 млн. грн.

За рахунок коштів міського бюджету заплановані видатки на утримання 98 дитячих дошкільних закладів, 17 установ позашкільної освіти, методичного центру та 19 інших установ освіти  в сумі 551,9 млн. грн.

Вказані видатки спрямовуються на заробітну плату з нарахуваннями працівникам освіти в сумі 1275,1 млн. грн. з врахуванням встановлених тарифних розрядів та розміру мінімальної заробітної плати на діючу штатну чисельність станом на 01.01.2017. Питома вага видатків на заробітну плату з нарахуваннями складає 75,3 відсотка до загальної суми видатків на рік.

Видатки на харчування – 118,5 млн. грн. (7,0 відсотків у загальному обсязі видатків); енергоносії та комунальні послуги – 187,3 млн. грн. (11,1 відсотка у загальному обсязі видатків).

Крім того, передбачаються видатки на програму збереження та популяризації національної пам’яті загиблих героїв АТО в сумі 2,4 млн.грн.

Видатки на охорону здоровя передбачаються в сумі 668,7 млн. грн., з них за рахунок медичної субвенції з державного бюджету – 529,2 млн. грн., міського бюджету – 139,6 млн. грн.

Видатки на заробітну плату з нарахуваннями плануються в сумі 525,0 млн. грн. Питома вага видатків на заробітну плату з нарахуваннями складає 78,5 відсотка до загальної суми видатків на галузь.

Видатки на медикаменти плануються в сумі 33,2 млн. грн. (5 відсотків до загальної суми видатків); на харчування – 12,5 млн. грн. (1,9 відсотка). Енергоносії та комунальні послуги плануються з міського бюджету в сумі 63,7 млн. грн. (9,5 відсотка до загальної суми видатків). На інші першочергові видатки планується 34,3 млн. грн.

 

На соціальний захист та соціальне забезпечення передбачаються видатки в сумі 219,3 млн. грн., в таму числі на реалізацію соціальних програм у галузі сім’ї, жінок, молоді та дітей – 19,7 млн. грн.

На виплату матеріальних допомог мешканцям м. Львова передбачаються видатки у загальній сумі 144,7 млн. грн., в тому числі на реалізацію Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції – 100,0 млн. грн., Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей-мешканців м. Львова – 10,6 млн. грн., на виконання депутатських повноважень – 9,6 млн. грн.

На виплату грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, передбачено 1,7 млн. грн.

Видатки на місцеві пільги, що надаються мешканцям м. Львова пільгових категорій на оплату житлово-комунальних послуг і природного газу передбачаються в сумі 9,5 млн. грн., в тому числі на звільнення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей та членів загиблих під час участі в АТО від сплати  за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій незалежно від форми власності житлового фонду – 3,0 млн. грн.

На надання пільг з послуг зв`язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільгового перевезення громадян) з міського бюджету передбачається 5,9 млн. грн.

Обсяг видатків на утримання Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів  та  одиноких  непрацездатних  громадян  складає 24,3 млн. грн. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями плануються в сумі 22,0 млн. грн. з урахуванням запровадження з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати  в розмірі 3200 гривень та посадового окладу (тарифної ставки) працівнику першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки в розмірі 1600 гривень та діючої штатної чисельності станом на 01.01.2017. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв центру з врахуванням діючих лімітів на поточний рік передбачено 0,3 млн. грн. На придбання продуктових наборів одиноким непрацездатним громадянам до свят Великодня, Дня  міста, Зелених свят, Дня святого Миколая, Дня людини похилого віку передбачається 1,2 млн. грн., на інші поточні видатки – 0,8 млн. грн.

На фінансову підтримку Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Джерело» передбачено 8,1 млн. грн.

На утримання Центру обліку та нічного перебування бездомних громадян, Соціального готелю передбачається 4,9 млн. грн. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями становлять 3,1 млн. грн. На оплату комунальних послуг і енергоносіїв даних установ передбачається 1,0 млн. грн., харчування безхатченків, які перебувають у центрі обліку та нічного перебування бездомних громадян – 0,4 млн. грн.,  інші поточні видатки – 0,4 млн. грн.

На фінансову підтримку 4-х громадських організацій інвалідів і ветеранів передбачається 0,2 млн. грн.

На організацію та проведення громадських робіт тимчасового характеру у 2017 році передбачається 0,2 млн.грн.

Обсяг видатків на  соціальні програми у галузі сім’ї, жінок, молоді та дітей складає 19,8 млн. грн., в тому числі на:

– утримання Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 10,2 млн. грн. Видатки на заробітну плату з нарахуваннями плануються в сумі 9,3 млн. грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв центру – 0,3 млн. грн., на інші поточні видатки центру – 0,6 млн. грн.;

– здійснення програм і заходів центру – 0,5 млн. грн.;

– проведення соціальних програм та заходів у сфері молодіжної політики – 1,2 млн. грн.;

– утримання 6 установ дитячо-юнацьких молодіжних клубів за місцем проживання – 6,7 млн. грн.;

– заходи з оздоровлення та відпочинку пільгових категорій дітей (в тому числі діти учасників АТО), які здійснює управління молоді, сім’ї та спорту –  1,1 млн. грн.;

– заходи по боротьбі з безпритульністю та бездоглядністю дітей – 0,1 млн. грн.

На культуру і мистецтво видатки обраховані в сумі 168,3 млн. грн. За рахунок вказаної суми планується утримувати 26 установ культури і мистецтва, в тому числі дві централізовані бібліотечні системи (40 філій), три музеї, п’ять народних домів, чотирнадцять шкіл естетичного виховання дітей, централізовану бухгалтерію установ культури та регіональний ландшафтний парк “Знесіння”.

Крім цього, в проекті бюджету передбачені трансферти 12 установам, а саме на утримання п’яти театрів,  чотирьох  концертних  організацій, палацу культури ім.Г.Хоткевича, культурно-мистецького центру “Супутник” та “Львівського кіноцентру” в сумі 43,3 млн. грн.

Видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачені в сумі 104,9 млн. грн.,   на  енергоносії  та  комунальні  послуги  –  7,1 млн. грн., інші першочергові видатки – 4,0 млн. грн.

На проведення інших заходів передбачено  9,1 млн. грн., з них:

 • для проведення загальноміських заходів – 5,9 млн. грн.;
 • на виплату премій кращим працівникам культури – 0,3 млн. грн.;
 • на виплату премій кращим музейним працівникам – 0,2 млн. грн.;
 • відзначення менеджерів міждисциплінарних проектів у сфері культури –

0,2 млн. грн.;

 • на виплату літературної премії – 2,5 млн. грн.

На фізичну культуру і спорт планується виділити 57,5 млн. грн.

У міському бюджеті передбачаються видатки на утримання та навчально-тренувальну роботу 11 дитячо-юнацьких спортивних шкіл в сумі 25,0 млн. грн., на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань – 6,0 млн. грн., надання фінансової  підтримки 15 ДЮСШ, які підпорядковані громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості – 17,2 млн. грн.,  57 клубним командам та федераціям – 2,8 млн. грн. і ЛКП «Спортресурс» – 2,6 млн. грн. Крім цього, плануються видатки для виплати стипендій найкращим спортсменам та переможцям спортивних змагань – 0,8 млн. грн. та на програму «Дитячий тренер» – 3,1 млн. грн.

Видатки на житлово-комунальне господарство пропонуються в сумі  355,1 млн. грн., що на 39,5 млн. грн. або на 12,5 відсотка більше уточненого плану на 2016 рік.

З вказаних видатків на поточний ремонт житлового фонду районним адміністраціям передбачено 71,8 млн. грн.

Видатки на благоустрій міста в сумі 275,9 млн. грн. пропонується спрямувати на:

 • санітарне прибирання, поточний ремонт та утримання доріг, озеленення районним адміністраціям – 212,9 млн. грн.
 • вуличне освітлення – 30,1 млн. грн.;
 • обслуговування систем вуличного освітлення – 14,6 млн. грн.;
 • поточний ремонт та обслуговування обладнання диспетчерського зв’язку – 3,1 млн. грн.;
 • виконання робіт ЛКП “Лев” – 2,2 млн. грн.;
 • співфінансування громадських робіт – 0,4 млн. грн.;
 • захоронення невідомих та безрідних – 0,2 млн. грн.;
 • прибирання кладовищ – 0,5 млн. грн.;
 • утримання парків – 11,8 млн. грн.;
 • послуги з утримання художнього освітлення телевежі – 0,1 млн. грн.

На відшкодування втрат ЛМКП “Львівводоканал” за надані послуги з водопостачання населенню, яке проживає в зоні депресійної лійки, передбачено 7,4 млн. грн.

Видатки на транспорт та дорожнє господарство у 2017 році плануються в сумі  74,8 млн. грн., з них на:

 • компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій автотранспортом – 20,0 млн. грн.;
 • компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій електротранспортом – 41,8 млн. грн.;
 • компенсаційні виплати за пільговий проїзд учнів та студентів електротранспортом – 8,2 млн. грн.;
 • виконання робіт з експлуатації світлофорних об’єктів та оплату електроенергії – 4,8 млн. грн.

Видатки на засоби масової інформації плануються в сумі 1,65  млн. грн., у тому числі видатки на підтримку та розвиток КП «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша» – 1,2 млн. грн., на підтримку україномовного книговидання – 0,45 млн. грн.

 

 

На розробку схем та проектних рішень масового застосування передбачено 0,1 млн. грн.

На заходи із землеустрою передбачено 2,0 млн. грн. на виготовлення документації з експертно-грошової оцінки земельних ділянок під приватизованими об’єктами нерухомості, виготовлення проектів землеустрою, проведення інвентаризації земель.

Видатки на послуги, пов’язані з економічною діяльністю плануються в сумі 15,9 млн. грн. В тому числі видатки на відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ та ЖБК на заходи з енергозбереження – 8,0 млн. грн.; на підтримку малого і середнього підприємництва – 0,35 млн. грн., на заходи з підтримки туризму у м. Львові – 3,9 млн. грн., на розвиток інвестиційної діяльності – 2,0 млн. грн., на заходи, пов’язані з проведенням приватизації  комунального  майна  та  наданням  в  оренду  нежитлових  приміщень – 1,65 млн. грн.

 

Видатки на обслуговування внутрішнього боргу плануються в сумі 5,8 млн. грн. на обслуговування діючих позик 2012-2014 років від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО).

 

Видатки на функціонування органів управління обчислені враховуючи введення у дію нової структури виконавчих органів Львівської міської ради та затверджену радою чисельність працівників у кількості 1530 одиниць виходячи з чинних умов оплати праці, з урахуванням потреби у видатках для оплати за енергоносії та послуги з утримання, і становлять в цілому 263,5 млн. грн.

Для надання пільгових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим   громадянам на будівництво  (придбання  житла)  із загального фонду передбачено  6,0 млн. грн. та на обслуговування цих кредитів – 0,4 млн. грн.

Крім цього, за рахунок повернення раніше наданих кредитів у спеціальному фонді передбачено надання кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим   громадянам  на  будівництво  (придбання  житла) в сумі 0,7 млн. грн.

 

Резервний фонд міського бюджету встановлений  в сумі 30,0 млн. грн.

 

У спеціальному фонді міського бюджету передбачені видатки бюджету розвитку в сумі 1386,2 млн. грн., видатки фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 2,5 млн. грн. та видатки за рахунок власних надходжень бюджетних установ в сумі 119,4 млн. грн.

 

Джерела фінансування

У 2017 році планується повернення позик діючих зовнішніх кредитів  НЕФКО в сумі 2,0 млн. грн.

У кредитуванні передбачені кошти на платежі, пов’язані з виконанням гарантійних зобов’язань шляхом надання кредитів комунальним підприємствам на виконання  гарантійних зобов’язань за міжнародними кредитними угодами в сумі 17,0 млн. грн. та їх повернення.

Крім цього, у видатках бюджету розвитку передбачені кошти на поповнення статутного капіталу комунальних підприємств на виконання  гарантійних зобов’язань з платежів за міжнародними кредитними угодами в сумі  321,0 млн. грн.

Доходи. Обсяг дохідної частини міського бюджету м. Львова (загальний та спеціальний фонди без врахування міжбюджетних трансфертів) у 2018 році  прогнозується у сумі 4555,1 млн. грн., у 2019 році – 4785,5 млн. грн.

Прогноз доходів міського бюджету розроблено на підставі очікуваних показників економічного і соціального розвитку м. Львова на 2018-2019 роки враховуючи основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України, основні завдання бюджетної політики, проекти реформ бюджетного та податкового законодавства, що спрямовані на забезпечення стабілізації фінансів та скорочення кількості податків і зборів та спрощення їх адміністрування.

Надходження сум податку на доходи фізичних осіб прогнозуються з урахуванням передбаченого підвищення мінімальної заробітної плати.

Видатки. Обсяг видаткової частини міського бюджету у 2018 році прогнозується у сумі  4307,0 млн. грн., 2019 році –  4524,5 млн. грн.

Розрахунок проведено із врахуванням росту реальної середньомісячної заробітної плати та зростання індексу споживчих цін (у середньому до попереднього року) на рівні 105,5 відсотка на 2018 рік та 105,2 на 2019 рік.

За функціональними ознаками зазначені видатки наведені у таблиці вище. В основу прогнозних показників покладено відповідні макроекономічні показники.

Прогноз фінансових ресурсів на капітальне будівництво об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за кошти міського бюджету розвитку, основним джерелом надходжень до якого є кошти від відчуження майна міської комунальної власності, продажу землі та інших надходжень, враховуючи кошти що передаються із загального фонду до бюджету розвитку, становить у 2018 році  1506,6 млн. грн., 2019 році – 1578,6 млн. грн.

Фінансування. Впродовж 2017-2018р буде продовжуватися робота з кредитними коштами в рамках реалізації проектів, що фінансуються Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО).

Кредитування. Відповідно до Бюджетного кодексу України передбачено видатки пов’язані з виконанням гарантійних зобов’язань шляхом надання кредитів комунальним підприємствам.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...