ОСТАННІ НОВИНИ

Україна представила в ООН проект резолюції щодо Криму. РФ проти

|

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко представив в організації проект резолюції про ситуацію із правами людини в анексованому Росією Криму.

Представник Росії заявив, що його делегація буде голосувати проти проекту цієї «односторонньої» резолюції, повідомляє Центр новин ООН.

«Я маю честь представити проект резолюції «Стан у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі», – сказав Єльченко 8 листопада в Третьому комітеті 71-ї сесії Генасамблеї ООН.

«Цей проект резолюції базується на Загальній декларації прав людини, міжнародних угодах із прав людини й інших відповідних міжнародних документах і деклараціях», – зазначив він.

Єльченко наголосив, що співавторами проекту резолюції виступили 38 делегацій.

У документі пропонується засудити «обмеження прав людини, дискримінаційні заходи й практику щодо жителів тимчасово окупованого Криму, у тому числі кримських татар, а також українців і осіб, які належать до інших етнічних і релігійних груп, із боку російської окупаційної влади».

У проекті міститься прохання до генсека ООН знайти шляхи й засоби, «які дозволяють забезпечити безпечний і безперешкодний доступ до Криму наявним регіональним і міжнародним механізмам зі спостереження за станом у сфері прав людини».

У преамбулі проекту йдеться про осуд «тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України – Автономної Республіки Крим і міста Севастополя» і «невизнання її анексії».

Третій комітет займається соціальною й гуманітарною тематикою. У роботі всіх шести основних комітетів беруть участь усі країни-члени Генасамблеї ООН – представники 193 держав, а також спостерігачі від Палестини й Ватикану.

Проекти резолюцій і рішень, які готуються й ухвалюються в комітетах консенсусом чи голосуванням, потім передаються для затвердження на пленарних засіданнях Асамблеї.

УП

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...