ОСТАННІ НОВИНИ

Шабунін про е-декларації: «Посадити» нардепів буде важко, але можливо»

|

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін розповів про те, чим загрожують нардепам неправдиві е-декларації. Про це він розповів під час семінару-брифінгу у Львові, передає з місця події кореспондент Львівського порталу.

shabunin

На його переконання, посадити тих, хто не зможе пояснити свою декларацію, буде важко, але можливо.

«За що можна серйозно покарати? За внесення у декларацію завідомо неправдивих даних – ст.366-1 Кримінального кодексу України ( до 2 років позбавлення волі), за незаконне збагачення – ст.368-2 Кримінального кодексу України (до 10 років позбавлення волі)», – пояснив Віталій Шабунін.

І додав, що багато депутатів та посадовців, злякавшись відповідальності, задекларували купу майна: «В принципі, все, що теоретично можна довести, депутати задекларували, частину майна заховано і тут робота за журналістами».

«Якщо, до прикладу, суддя має чотири будинки, і три з них він придбав до 2015 року, то за них ми не посадимо, але, якщо він купив будинок у 2015 році і той не корелює із його статками, то суддя не зможе довести їх у суді, а це 10 років тюрми. Як це є з військовим прокурором Куликом, в якого непоясненого майна на більше ніж 10 мільйонів, але інкримінують йому лише те, що він здобув торік», – зауважив голова правління Центру протидії корупції.

Також, за його словами, якщо декларант «забув» вказати у документі про наявні машину, квартиру чи землю, – йому грозить тюрма.

Водночас Віталій Шабунін додав, що є більш складні кейси, які не є очевидними відразу: «Класичний кейс – ситуація з Луценком із його вісьмома квартирами в Києві. Логіка наступна: є вісім квартир в дорогому будинку у Києві, ними володіє юридична особа, яка де-юре до сім’ї Луценків не має ніякого відношення. Це 67-річна екс-бухгалтер в компанії дружини Луценка, теперішнього народного депутата. Не логічно, що бухгалтер володіє такою кількістю квартир. Команда «Наших грошей» знайшла цю жінку, живе вона у роздовбаній сільській хаті. Тобто, очевидно, що це не та людина, яка всім цим володіє. При цьому квартири ці в оренду здає компанія сина Луценка, а люди, які живуть поруч із цим будинком, постійно його там бачать. І наступне, що варто зауважити, коли з цього приводу піднявся скандал, щоби погасити цю тему, квартири у бухгалтера купив народний депутат від БПП  Гліб Загорій…Сукупність цих фактів говорить про те, що бенефіціарним власником є не бухгалтерка, а родина Луценків».

За його словами, ні Луценко, ні його дружина не вказали цих квартир в своїх деклараціях.

«Що це означає? Якщо в рамках кримінального процесу усіма наявними законними слідчими діями  Антикорупційне бюро доведе, що бенефіціаром є Луценко, то це два роки тюрми. Але саджатимуть його, якщо дасть Бог колись відбудеться, не за те, що він теоретично не міг заробити на ці квартири, а через те, що не вказав у декларації цю власність, як свою…», – пояснив Віталій Шабунін.

Як він водночас зазначив, відмінність між цією системою декларування і минулою полягає у тому, що раніше не декларували ні бенефіціарну власність, ні ту, яка є в користуванні, а тепер – це мусить вказуватися.

Фото: UA1.com.ua

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...