ОСТАННІ НОВИНИ

Від початку року у Львові чадним газом отруїлося 49 людей

|

Протягом цього року у Львові від отруєння чадним газом постраждало 49 людей, з них 12 дітей.  Про це сьогодні на прес-конференції повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради Віктор Іваніцький, передає кореспондент Львівського порталу.

чадний газ

«Із приходом холоду, початком опалювального сезону, на жаль, збільшилася кількість отруєнь чадним газом. Хоча тішить те, що у порівняні з минулим роком ситуація краща», – зазначив він.

Торік, за його словами, у місті зафіксували 34 випадки отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждало 68 людей, з них 23 дітей і 5 загиблих. Водночас він додав, що цього року поки що зафіксовано 25 випадків, в яких постраждало 49 людей, із них 12 дітей, обійшлося без летальних випадків.

«Це все стається насамперед тому, що мешканці не думають про безпеку. Так, із оцих 25 випадків лише один – через недостатню тягу, у решти причина не встановлена, а це –виключно вина мешканців», – пояснив Віктор Іваніцький.

«Коли люди встановлюють у своїх помешканнях вікна та двері, вони зобов’язані подбати про провітрювачі. Окрім цього, коли сажотрус робить у будинку обхід, його необхідно допускати його до свого помешкання для чистки вентиляційних каналів», – наголосив начальник управління житлового господарства ЛМР Юрій Голець.

Своєю технічний директор ПАТ «Львівгазу» Павло Сербан наголосив, що у 2012 році було 102 отруєння чадним газом, а тепер  – 25.

«Знову ж таки у 2012 році ми відключили самовільно встановленого обладнання у 2,5 тисяч абонентів, цього року – лише у 235. Ці цифри говорять про те, що ми рухаємося у правильному напрямку», – додав він.

«Перед тим, як запалювати газовий прилад, треба трішки відчинити вікно чи квартирку, перевірити, чи відкритий провітрювач у пластиковій рамі, перевірити наявність тяги у вентиляційному каналі, ні в якому разі не включати електричний вентилятор (який, як правило, є у витяжках), і лише після цього запалювати. Ніякого нещасного випадку тоді точно не станеться», – зазначив Павло Сербан.

Довідка:

Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами – вибуху, пожежі, отруєння та руйнування.

Пам’ятайте, що для безпечного використання газу і повного його згорання необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря.

Пам’ятайте, що для безпечного використання газу і повного його згорання необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря. Ось чому дуже важливо в зимовий час не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати квартирки в приміщенні, де встановлені газові прилади.

Не користуйтеся газовою плитою для обігріву приміщення – при тривалій роботі газової плити повітря забруднюється шкідливими продуктами згорання газу, зокрема чадним газом, який не має кольору, запаху, але він дуже отруйний у будь-якій концентрації. Підіймаючись догори, чадний газ довгий час знаходиться у приміщенні. При вмісті 1% його у повітрі, смерть усього живого настає через хвилину.

При користуванні газовими приладами необхідно стежити за наявністю тяги в димарях і самих приладах ( котлах, печах, колонках), як перед вмиканням, так і під час їх роботи.

Необхідно перевірити системи опалення перед початком експлуатації. Окрему увагу звернути на справність систем виведення продуктів горіння – коминів.

Не залишайте без нагляду увімкнені газові прилади навіть на короткий час.

 

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...