ОСТАННІ НОВИНИ

Коли українці зможуть голосувати на виборах, не виходячи з дому?

|

Українці під час виборів зможуть змінювати виборчу дільницю, дізнаватися інформацію про свої дані та про те, чи є у списках виборців «мертві душі» в е-режимі. Про це йдеться законопроекті щодо забезпечення відкритості та удосконалення функціонування Державного реєстру виборців, який 11 жовтня у Львові презентувала ГО «Центр підтримки громадських ініціатив», передає кореспондент Львівського порталу.

Typing

За словами голови ради організації Андрія Карташова, сьогодні законодавство у частині контролю державного реєстру виборців не є досконалим. Відтак, громадські організації та кандидати до місцевих чи районних рад не мають доступу до реєстру виборців.

«Ми хотіли би прирівняти усіх учасників виборчого процесу до тих фракцій, які мають сьогодні політичні партії у парламенті. Вони сьогодні мають здійснювати публічний контроль державного реєстру виборців. У нашому законопроекті це розширено до можливості будь-якого кандидата, який буде висуватися, наприклад, на депутата міської чи сільської рад. Також ми хочемо розширити повноваження здійснювати публічний контроль для громадських організацій та ЗМІ, які у відповідності до закону мають можливість моніторити виборчий процес», – зазначив він.

Як наголосив експерт, у проекті закону прописані нові можливості для виборців у електронному режимі, що скоротить черги до відділів ведення Державного реєстру виборців.

«По-перше, це дуже великий масив інформації. Щоб ми не ходили в державний реєстр виборців і не завантажували їх роботою, ми намагаємося через сервіс «Особистий кабінет виборця» надати таку можливість будь-якому громадянину запитати щодо членів своїх сімей, які прописані за їхньою виборчою адресою. Або, скажімо, якщо це виборча дільниця, можна подивитися і порівняти, хто з мешканців вашого будинку яким чином зареєстрований, і чи немає у списках людей, які вже померли. Якщо якісь будуть непорозуміння, ми можемо звернутися до Державного реєстру в електронній формі.

Як відомо, з 1 жовтня ми почали видавати паспорти з електронним підписом. Якщо до кінця року таких паспортів будуть тисячі, до наступного року – десятки тисяч і так далі. Ви можете виробити такий паспорт, відповідно, зробити запит, і вам Державний реєстр надасть інформацію. Також передбачається верифікація за допомогою банку ID. Ми починаємо спілкуватися з державним реєстром в онлайн-режимі», – пояснив він.

А. Карташов вважає, що якщо такі зміни гарно сприймуться виборцями, то колись Україна може дійти і до голосування у електронному режимі.

«У нашому законопроекті ми прописали таку, наприклад, норму щодо відкликаних депутатів: ми надаємо можливість перевірити ці підписи, надіславши запит. В майбутньому це взагалі може призвести до того, що ми не будемо ходити на референдуми, а зможемо здійснювати відповідний плебісцит в електронній формі. А ще в майбутньому, якщо наша політична культура і виборча процедура буде у суспільства користуватися великою довірою, ми можемо перейти до електронного голосування», – переконаний експерт.

Так, ініціатори законопроекту планують уже наступного тижня зареєструвати його у парламенті, заручившись підтримкою народних депутатів. Зараз свою підтримку проекту закону висловили такі депутати: Антон Геращенко, Віталій Сташук, Ігор васюник, Григорій Тіміш, Ярослав Маркевич, Олександр Опанасенко, Анатолій Євлахов та Юрій Левченко.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...