ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині 22 засуджених не відбувають покарання у тюрмі через недбалість поліції

|

Через неналежну роботу територіальних органів поліції 22 засуджені особи не відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

злочин

Прокуратура провела перевірки на предмет дотримання законодавства при виконанні кримінальних покарань у виді арешту та позбавлення волі щодо засуджених, які на момент вступу вироків в законну силу не перебували під вартою.

Встановлені суттєві порушення у роботі територіальних органів поліції вимог Конституції України, Кримінального процесуального кодексу України, Законів України «Про Національну поліцію» та «Про оперативно-розшукову діяльність».

Зокрема з’ясовано, що у поточному році судами Львівської області ухвалено 77 вироків стосовно 83 осіб, які під час досудового розслідування та до моменту вступу вироку в законну силу не перебували під вартою. Проте на даний час працівниками поліції області не виконано 22 обвинувальних вироки, тобто 22 особи, які засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі чи арешту не затримані та не поміщені до місць попереднього ув’язнення з метою визначення установи виконання покарання. Лише за втручання прокуратури працівниками поліції уже затримано 4 таких засуджених осіб.

Так, 02 вересня поточного року Сокальським відділенням поліції затримано та поміщено до ІТТ чоловіка, засудженого в липні цього року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 (крадіжка) КК України, до 3 років позбавлення волі. Хоч розпорядження суду про виконання вироку до відділення поліції надійшло ще 11 серпня, вирок виконаний тільки під час прокурорської перевірки.

Загалом, у минулому та поточному роках органами прокуратури області із зазначених питань внесено 14 документів прокурорського реагування (вказівок). За результатами розгляду 7 вказівок до відповідальності притягнуто 5 службових осіб, інші – перебувають на розгляді.

Крім цього, за трьома фактами службової недбалості працівників Національної поліції у Львівській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочаті досудові розслідування у кримінальних провадженнях за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 (службова недбалість) КК України.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...