ОСТАННІ НОВИНИ

Якість очистки стічних вод на Львівщині бажає кращого

|

У Львівській області у 10 районах якість очистки стічних вод не відповідає нормам. Про це йдеться у “Регіональній  доповіді про стан навколишнього природного середовища у Львівській області в 2015 р», яка була опублікована 12 вересня, передає кореспондент Львівського порталу.

очисні споруди

Так, спостереження та контроль за скидами стічних вод у 2015 році проводилися Державною екологічною інспекцією у Львівській області.

Згідно даних Львівського обласного управління водних ресурсів, у таблиці  наведено скиди стічних вод (у млн. м3 ) з розбивкою по районах.

bez-imeni

Виділено кольором показники, які свідчать про погіршення ситуації з очисткою стічних вод в розрізі районів області.

«Очисні споруди в сільських населених пунктах, як правило, зруйновані і не виконують свого функціонального призначення. Практично всі очисні споруди каналізації збудовані до 1990 року на технологіях, розроблених у 60-70-х роках минулого століття і на даний час вимагають реконструкції, а в окреми населених пунктах – будівництва нових2, – йдеться у звіті.

Також у документі повідомляється, що метою контролю якості очистки стічних вод у 2015 році на 24 підприємствах було проведено 87 контрольних замірів на 36 випусках.

«Виконано 1218 компонентовизначень, за якими встановлено 131 перевищення допустимих нормативів (10,8%)», – йдеться у звіті.

Зокрема, найбільше перевищень зафіксовано для таких забруднюючих речовин:

  • Азот амонійний – 44,83 %; · БСК5 – 42,53 %; · ХСК – 21,84 %;
  • Завислі речовини – 18,39 % замірів.

Якість стічних вод визначалася за такими показниками: завислі речовини, сухий залишок, БСК5, ХСК, СПАР, сульфати, хлориди, азот амонійний, нітрати, нітрити, фосфати, залізо загальне, водневий показник, феноли, нафтопродукти, жири, хром, цинк, мідь, свинець, кадмій, марганець.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...