ОСТАННІ НОВИНИ

Львівською залізницею вирушить у дорогу ретро-потяг

|

З нагоди 150-річчя залізничної лінії Львів-Станіславів-Чернівці 8 вересня у Івано-Франківську, Коломиї та Чернівцях відбудуться урочистості на вокзалах цих міст. У дорогу, якою прямував потяг у вересні 1866 року, до ювілею відправиться ретро-потяг на чолі із паровозом Л-3535. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі  Львівської залізниці.

503

Заданими організаторі заходу, перша зупинка ретро-потяга – на станції Івано-Франківськ. Прикарпатців запрошують на урочистості о 10:00 год.

Далі за маршрутом – зупинка та святкові заходи на Коломийському вокзалі – о 12:00 год. Паровоз прибуватиме на кінцеву станцію – у Чернівці, о 15:00 год. Тут відбудуться фінальні святкування на першому пероні головного вокзалу.

Після побудови залізниці Перемишль-Львів, фактичним прологом «піднесення» залізниці став реалізований за вкрай несприятливих обставин у 1866 році проект Львівсько-Чернівецької залізниці.

Проект майбутньої траси розробили англійські інженери. Будівництво розпочалося у травні 1865 року. Залізниця пролягла через Ходорів, Галич, Станіславів, Коломию, Снятин та пов’язала Львів зі столицею Буковини. 1 вересня 1866 року, у суботу, об 11 годині ранку прикрашений прапорами та гірляндами потяг, у якому розмістились кілька сотень осіб, під звуки військового оркестру вирушив зі Львова. Столиця Буковини зустріла потяг о 20:00 годині численним натовпом міщан. Від їхнього імені прибулих вітав бургомістр Яків Петрович. Потяг вирушав зворотно аж увечері 2 вересня.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...