ОСТАННІ НОВИНИ

Привілеї «обраним». Львівська майстерня шоколаду орендує приміщення в центрі за гривню

|

Відома на всю країну Львівська майстерня шоколаду, яка користується популярністю не лише серед львів’ян, а й гостей міста, приносить міському бюджету лише 1 гривню в рік. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі громадської організації «Розвиток громади».

1

Так, юристи організації виявили схему, за якою «обрані» підприємці орендують приміщення в центрі Львова практично задарма.

«Ми всі добре знаємо, що оренда приміщення в центрі міста доступна далеко не всім через свою «кусючу» вартість. Проте, існує схема, яка дозволяє «обраним» орендувати їх лише за 1 гривню.

В ході проведення громадського розслідування активісти дізналися, що дуже багато приміщень, які за договорами оренди надаються Львівським комунальним підприємствам (ЛКП) за 1 грн в рік, насправді ж використовуються підприємцями для ведення своєї підприємницької діяльності та одержання прибутку.

Згідно з Додатком № 1 Положення про оренду майна територіальної громади м. Львова, приміщення за таку орендну плату (1 грн. в рік) надаються лише бюджетним, громадським та благодійним організаціям, котрі утримуються за рахунок міського бюджету; комунальним телерадіоорганізаціям, редакціям комунальних періодичних видань, науково–дослідним установам, комунальних підприємств, установ, організацій власником яких є Львівська міська рада; релігійним організаціям; видавництвам друкованих засобів масової інформації та видавничої продукції, які публікуються лише державною мовою тощо.

На прикладі одного з найвідоміших закладів Львова можна проілюструвати дану ситуацію. На запит активістів, їм було надано копії договорів з Львівськими комунальними підприємствами. Так, за адресою м. Львів, вул. Сербська, 3, де знаходиться всім добре відома Львівська майстерня шоколаду відповідно до договору оренди нерухомого майна має розміщуватись ЛКП «Старий Львів»!

Згідно з п 2.1. договору, об’єкт оренди комунальним підприємством має використовуватись для службових потреб. Проте, відвідавши крамницю і не знайшовши потрібне нам приміщення, ми поцікавились у продавців, де ж саме знаходиться ЛКП «Старий Львів», на що вони лише знизали плечима, сказавши, що не чули нічого такого, а на всіх поверхах розміщені тільки відділи майстерні шоколаду.

Чому так сталося? Невідомо нікому. Напевно, у бюджеті м. Львова є занадто багато грошей, якщо чиновники так легковажно віддають в оренду приміщення у центрі міста, які би могли принести колосальні суми.

Юристи ГО «Розвиток Громади» надіслали низку інформаційних запитів до Львівської міської ради, зокрема до управління комунальної власності. Здобувши інформацію та належно засвідчені копії договорів, юристи провели їх правовий аналіз та порівняли з реальною ситуацією. В результаті отримали відомості про те, хто насправді орендує приміщення за 1 гривню, обходячи норми законів.

Тож маємо таку ситуацію: Львівська міська рада надає де-юре в оренду нежитлові приміщення за 1 гривню в рік комунальним підприємствам, а де-факто в них працюють підприємці, які збагачуються за рахунок міського бюджету. Де знаходяться приміщення комунальних підприємств, окрім їхніх головних офісів, залишається загадкою, зате у місті збільшується кількість розважально-відпочинкових закладів», – йдеться у повідомленні активістів.

Фото: franch.biz

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...