ОСТАННІ НОВИНИ

Пити стане дорожче: Мінфін хоче підняти ціну на алкоголь

|

Міністерство фінансів України пропонує переглянути мінімальну ціну на алкоголь. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі відомства.

1

«Чинні на сьогодні мінімальні ціни не відповідають реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв (за час, який минув після їх запровадження, зросла як ціна спирту, так і розмір акцизного податку). Це зумовлює потребу переглянути мінімальну ціну на алкоголь. Окрім того, чинний рівень мінімальних цін перестав виконувати свою роль «запобіжника» проти продажу контрафакту, що негативно впливає на здоров’я населення. Саме тому Мінфін пропонує привести розмір мінімальних цін на алкоголь у відповідність з реаліями ринку», – зазначають у міністерстві.

Водночас повідомляється, що новий розмір мінімальних цін фактично пропонується на середньому рівні, який сьогодні склався на ринку легальних виробників, підприємствах оптової, так і роздрібної торгівлі. «Натомість має суттєво скоротитись рентабельність «тіньових» виробників алкогольної продукції, яка має не завжди високу якість. Таким чином, українські громадяни купуватимуть більш якісний алкоголь», – наголошують у відомстві.

«Для визначення мінімальних цін на алкогольні напої, а саме на коньяк, вина, вермут та інші зброджені напої, використовувалися розрахунки та пропозиції виробників та галузевих асоціацій.

Запропонований галуззю розмір мінімальної ціни на горілку є різним від 57,15 грн. до 75,00 грн. за пляшку 0,5 л міцністю 40%. Розмір ціни визначався виходячи з розміру ціни відповідно до діючої постанови збільшеної на зростання акцизу у 2016 році», – йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Додамо, що мінімальні роздрібні і оптово-відпускні ціни на горілку можуть скочити на 24% – до 218,32 (оптова ціна)  грн і 340,57 грн (роздріб) відповідно за літр 100% спирту.

Фото: sockraina.com

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...