ОСТАННІ НОВИНИ

Україна не забороняє іноземним суднам плавати до анексованого Криму?

|

Протягом останніх двох років понад 600 іноземних суден зайшли в порти окупованого Криму, незважаючи на західні санкції. Про це йдеться в розслідуванні Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), передає УП.

судна

У розслідуванні відзначається, що Україна не притягнула до відповідальності жодного капітана або власника судна.

16 червня 2014 року, через кілька місяців після того, як Росія анексувала Крим, Україна закрила півострів для міжнародного судноплавства. Згодом ЄС і США також ввели санкції, якими заборонили судам заходити в кримські порти.

“Не дивлячись на це, сотні суден, що плавають під прапорами різних країн, продовжують заходити на півострів”, – йдеться в розслідуванні.

Як зазначається, збір інформації про ці кораблі здійснювався низкою урядових і неурядових організацій.

Згідно з даними, зібраними Міністерством інфраструктури та неурядовою організацією “Майдан закордонних справ”, станом на червень 2016 року, в кримські порти увійшли 602 судна.

Також наголошується, що більшість з суден-порушників мають російську реєстрацію або прапор. При цьому і велика кількість європейських кораблів продовжує торгувати з окупованим півостровом, незважаючи на санкції.

Так, за останні два роки 24 судна увійшли в Крим під прапорами країн ЄС, 43 судна були зареєстровані в ЄС, а ще 23 належать бенефеціарам з Європейського союзу.

Як повідомлялося, 17 червня Рада Євросоюзу продовжила обмежувальні заходи ЄС, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, до 23 червня 2017 року.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...