ОСТАННІ НОВИНИ

Відтепер чиновники ЛОДА будуть декларувати майно онлайн

|

У Львівській облдержадміністрації презентували нову електронну систему декларування майна для посадовців. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛОДА.

1

Сьогодні, 5 серпня, представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та експерти Програми розвитку ООН в Україні презентували реформу системи декларування майна посадовцями – електронне декларування. Його запровадження є умовою для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом та фінансової підтримки від МВФ.

На думку заступника голови – керівника апарату Львівської ОДА Маріанни Вільшинської електронне декларування – це значне зрушення у галузі державної служби, яке не дозволить посадовцям приховувати свої доходи і дасть змогу громадянам України контролювати доходи і витрати чиновників.

Заступник директора Програми розвитку ООН в Україні Блерта Чела заявила, що Україна сьогодні перебуває на 167 місці в світі за рівнем корупції і тільки 7% українців вірять в успіх антикорупційної політики держави.

2

«Міжнародний досвід свідчить, що змінити ситуацію з корупцією можуть інституційні зміни в системі управління. Система електронного декларування має значний потенціал для попередження корупції і ПРООН вважає за честь працювати над запровадженням цієї системи в Україні», – зауважила Блерта Чела.

«Термін подачі електронної декларації за 2015 рік: з 15 серпня до 13 жовтня 2016 року. Її обов’язково мають заповнити як всі високопосадовці держави, так і народні депутати, судді, прокурори, слідчі, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування категорії А – Б. Після подачі декларації вони матимуть 7-денний термін, щоб за необхідності внести зміни і поправки», – говорить заступник голови НАЗК Руслан Радецький.

А вже з 2017 року до 1 квітня е-декларації за 2016 рік повинні подавати всі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, а також судді, прокурори, слідчі, посадові та службові особи СБУ, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, члени НАЗК, ЦВК і навіть поліцейські.

Як пояснив Руслан Радецький, за подання електронної декларації з недостовірною інформацією передбачено таку відповідальність: у межах до 134 тис грн – дисциплінарну, від 134 тис грн – адміністративну, від 345 тис грн – кримінальну відповідальність або позбавлення волі до 2-х років за умови умисного приховування.

Цього ж дня фахівці провели навчальний тренінг з е-декларування для посадовців Львівщини, який допоможе представникам органів влади швидше розібратися з процедурою заповнення електронних декларацій. Також організатори представили виставку антикорупційних плакатів «Онлайн проти корупції».

Заповнювати е-декларацію треба на сайті НАЗК.

Для опанування системи також відкрито тренувальний сайт.

Фото: ЛОДА

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...