ОСТАННІ НОВИНИ

Сенат Польщі застерігає Раду не приймати постанову про геноцид

|

Спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський каже, що порозуміння між поляками і українцями можливе лише через діалог.

карчевський

Як передає DW, Маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський застеріг від ухвалення Верховною Радою України постанови про геноцид щодо українців, вчинений поляками. Було б “погано”, якби український парламент це зробив, вважає він. На думку Карчевського, тільки діалог може дати надію на порозуміння між українцями та поляками на тему спільної історії.

Спікер додав, що Польща мусить говорити правду про Волинський злочин, тому ухвалення постанови польським парламентом щодо визнання його геноцидом було свідченням цього.

“Треба йти до істини. Ми зробили сміливий та рішучий крок, бо те, що зробили українці, було геноцидом”, – сказав Карчевський в ефірі Radio Jedynka, у четвер, 4 серпня.

Спікер додав, що зустрічі з українськими політиками показали, що хоча вони не хочуть відверто розмовляти про трагічні події на Волині, взаємини Варшави і Києва є добрими.

Нагадаємо, раніше в українському парламенті було зареєстровано проект постанови авторства позафракційного депутата Олексія Мусія, у якій пропонується встановити 24 березня Днем пам’яті українців – жертв геноциду, вчиненого Польською державою. “Полонізація, пацифікація, депортація та фізичне винищення мирних українців Східної Галичини, Волині та Закерзоння – це суть реальної антиукраїнської державної шовіністичної політики Польщі впродовж першої половини минулого століття”, – йдеться, зокрема, у постанові.

11 липня Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом поляків і встановив цей день Національним днем пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...