ОСТАННІ НОВИНИ

Микола Княжицький: «Дурне геноцидозвинувачення нівелює оцінку справжнього геноциду»

|

Народний депутат України про спробу визнання дій Польщі у 1919-1951 роках геноцидом українців, як дзеркальні заходи на скандальне рішення Сейму Польші, про геноцид поляків на Волині:

291

«Депутат Мусій запропонував вшанувати пам’ять українців, що постраждали від геноциду поляків у період 1919-1951 років на Волині, Галичині і Закерзонні. Мусія обрали від Сокальського району Львівщини. Мій дід Антін Васько і бабуся Парасковія Васько (у дівоцтві- Турко) теж походять з цього району на кордоні з Волинню. Про українсько-польське протистояння я знаю з дитинства. Деколи ці стосунки нагадували приниженням колонізаторами аборигенів, деколи конфлікт майже внутрішньо-сімейний, як у «Кайдашевій сім’ї» , а деколи демонстрували найбільшу дружбу, яку не зруйнували навіть роки збройної боротьби. Який геноцид?

Наше взаємне дурне геноцидозвинувачення нівелює оцінку справжнього геноциду- голодомору українців і знищення поляків сталіністами та гітлерівцями.

Взаємні трагічні помилки, які привели до тисяч смертей – так. От і зараз чергову помилку зробив Сейм Польщі. А нам пропонують у відповідь зробити дурість. Ми завжди орієнтувалися на поляків. Але за останні роки продемонстрували, що можемо бути мудрішими і сильнішими від багатьох європейських народів.

Зараз у протистоянні з ворогом на сході і продажному цинізмі деяких старих європейських націй поляки мають залишатися нашими природніми союзниками. Тому відповідь наша на польську помилку має бути не симетричною, такою, що не відштовхне західних сусідів на потіху східним, а дозволить винести уроки з минулого заради майбутнього.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...