ОСТАННІ НОВИНИ

Пиятика за кермом подорожчала до 41 тисячі гривень

|

Президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за водіння в стані сп’яніння. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

водій

Закон про збільшення штрафів утричі за “п’яне” керування авто парламент прийняв 7 липня.

Згідно з документом, водіння транспортних засобів у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягне за собою накладання штрафу на водіїв у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10 тисяч 200 гривень), з позбавленням права керування транспортними засобами на термін 1 рік.

При цьому повторне таке правопорушення протягом року тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 1200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (20 тисяч 400 грн),  з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 3 роки.

Такі ж правопорушення, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адмінстягненню за керування транспортними засобами у стані сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 2400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (40 тисяч 800 грн), з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 10 років.

При цьому за вживання водієм алкоголю або наркотиків після ДТП або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського до проведення медогляду тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 1200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 3 роки.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Укрінформ

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...