ОСТАННІ НОВИНИ

Більшість українців прагне відновлення контролю України над окупованими територіями

|

Більше третини громадян України виступають за продовження Антитерористичної операції до повного відновлення контролю України над тимчасово окупованими територіями, і лише 22% виступають за надання окремим районам Донбасу особливого статусу. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, оприлюднені Центром Разумкова.

сили АТО news.bigmir.net

Зокрема, 31% респондентів підтримують продовження АТО до повного відновлення контролю України над окупованими територіями, у той час як 22% виступають за надання окремим районам Донецької і Луганської областей особливого статусу та в складі України, 16% підтримують їх відокремлення від України. Водночас соціологи наголосили, що 31% опитаних не визначилися в даному питанні.

Автори дослідження також нагадали, що в березні 2015 року частка прихильників продовження АТО становила 33%, особливого статусу – 31%, відокремлення – 18%, а не визначилися на той час лише 19%.

Продовження АТО до повного відновлення контролю України над окупованими територіями підтримується відносною більшістю на заході (45%) та в центрі (36%), тоді як на Донбасі відносна більшість підтримує надання так званим ДНР, ЛНР особливий статус у складі України (39%), АТО підтримують 19%, відокремлення цих територій від України – 11%.

Для 60% тих, хто підтримує відокремлення цих територій, головним мотивом є небажання, щоб їх жителі впливали на політику України і отримували кошти з українського бюджету, і лише 29% вважають, що жителі цього регіону мають право на самовизначення.

Водночас майже половина (49%) українців вважають конфлікт на сході загарбницькою війною Росії проти України, 20% – боротьбою між Росіє і США і 15% – громадянським конфліктом між проукраїнськи та проросійськи налаштованими жителями України. 48% респондентів покладають відповідальність за конфлікт на сході на Росію, 33% – на обидві сторони і лише 9% – на Україну.

Варіанти повної або часткової ізоляції без відновлення економічних і торговельних зв’язків на заході підтримують 60% опитаних, в центрі – 47%, а на півдні, сході та Донбасі – від 27% до 31% респондентів.

Також половина опитаних підтримують ідею позбавлення українського громадянства осіб, які підтримали російську агресію, створивши сепаратистські рухи, 32% проти цього, а 18% ще не визначилися.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...